Netflix’e Yeni Başlayanlara İlaç Gibi Gelecek 6 Faydalı Tavsiye
Makale

Netflix’e Yeni Başlayanlara İlaç Gibi Gelecek 6 Faydalı Tavsiye

Yıllar su gibi akıp geçerken yaşanan teknolojik gelişmeler, insanların yaşam standartlarını bir hayli değiştirdi. Örneğin bir dönemler tüplü televizyonlar ulaşılamaz ürünlerken artık bu ürünlerin satışı bile yapılmıyor. Ayrıca geleneksel TV kanallarının yerini de yavaş yavaş çevrimiçi film ve dizi platformları almaya başladı. Bu sektörün bir numarası ise tahmin edilebileceği üzere Netflix.

Netflix, bugün 180 milyondan fazla aboneye sahip. Kullanıcılar, kimi zaman tüm dünyada popüler hale gelen dizi ve filmleri kimi zaman da kendi tarzlarına en uygun içerikleri izleme imkanı yakalıyorlar. Üstelik bu platform, tüketicilere uygun fiyatlarla ulaştığı için her geçen gün biraz daha popüler bir hale geliyor. Şimdi sizlere, Netflix deneyiminizi iyileştirebilecek bazı tavsiyeler vereceğiz.

Netflix

Netflix'in sahip olduğu algoritma, kullanıcıların kişisel zevklerine odaklanarak çalışıyor. Yani kendi profilinizde izlediğiniz içerikler, aslında Netflix'in sizlere önereceği yeni dizi ve filmleri belirlemek için kullanılıyor. Üstelik Netflix'i ailenizle birlikte birden çok profilde kullanıyorsanız, her profil için ayrı tavsiyelerde bulunuluyor. Ayrıca izlediğiniz içeriklere olumlu ya da olumsuz görüş belirtirseniz, sizlere tavsiye edilecek içerikler de bu görüşlere göre belirleniyor.

Netflix

Netflix, kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için pek çok farklı özellik sunuyor. Bu özelliklerden bir tanesi de altyazılar. Netflix aboneleri, istedikleri yapımlarda istedikleri altyazıyı kullanabiliyorlar. Üstelik Netflix, oluşturduğu altyazı sistemini özelleştirilebilir bir şekilde dizayn etti. Yani harf stilini, büyüklüğünü ya da rengini dilediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

Netflix'i akıllı telefon, televizyon ya da bilgisayar gibi internet erişimi olan neredeyse tüm cihazlarda kullanabiliyorsunuz. Netflix, deneyimi iyileştirmek için kontrolü mümkün olduğunca kolay hale getirmeye çalışıyor. Bu kapsamda eğer Netflix'i bilgisayar üzerinden kullanıyorsanız, bazı kısayollar işinizi kolaylaştırabilir. Dilerseniz hemen Netflix'te kullanabileceğiniz kısayollara yakından bakalım.

Netflix

Netflix'te izlemek istediğiniz içerikleri direkt olarak cihaza indirebiliyorsunuz. Böylece içerikleri Wi-Fi ağına bağlı olmadığınızda mobil internet paketini kullanmadan izleyebilirsiniz. Üstelik "Akıllı İndirme" özelliği, izleyip bitirdiğiniz bölümü otomatik olarak siliyor ve böylece cihazınızın depolama alanını şişirmiyor.

Netflix, kısa bir süre önce Türkiye'ye özel bir kategori oluşturdu. "Made in Turkey" olarak isimlendirilen bu kategori, sadece platformda yer alan Türk yapımlarını içeriyor. Üstelik bu kategori altında yer alan içerikler, Netflix'in orijinal dizi ve filmlerinin yanı sıra lisansı alınmış olan tüm yerli yapımları da içeriyor. Bu sayede popüler Türk yapımlarına rahatlıkla erişebiliyorsunuz.

Netflix

Netflix'in sunduğu paketler arasında "Aile" paketi de yer alıyor. Bu abonelik paketi, diğerlerinden biraz pahalı olsa da bir ailedeki tüm bireylerin benzersiz bir Netflix deneyimi yaşamasını sağlıyor. Üstelik ebeveynler, çocukları için oluşturacakları profillerle hem kendi profillerini çocuklarından gizleyebiliyor hem de çocuklarının ruh sağlıkları için uygun içerikleri filtreleyebiliyorlar.

Eğer sizler de Netflix'in yeni bir abonesiyseniz, sizlere verdiğimiz bu tavsiyelere dikkat ederek Netflix deneyiminizi benzersiz bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca Netflix Türkiye'nin haziran ayında yayınlayacağı içeriklerle ilgili bilgi sahibi olmak isterseniz de sizleri burada bulunan haberimize bekliyoruz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top