Normal Fiyatı 31 TL Olan Steam Oyunu, Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu
Makale

Normal Fiyatı 31 TL Olan Steam Oyunu, Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu

Valve'ın sahip olduğu dünyanın en popüler çevrimiçi oyun platformu Steam, ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekledi. Her ne kadar Steam'in en büyük rakibi olan Epic Games, son dönemde GTA 5 ve Civilization VI gibi oyunları ücretsiz olarak sunarak oyunseverlerin daha fazla dikkatini çekmiş olsa da Steam, irili ufaklı kampanyalarla kendini hatırlatmaya devam ediyor.

Platformun bu kez kısa süreliğine ücretsiz yaptığı oyunsa 2018 tarihinde piyasaya sürülen strateji oyunu Aegis Defenders oldu. Dilerseniz gelin sözü daha fazla uzatmadan Aegis Defenders’ın nasıl bir oyun olduğuna daha yakından göz atalım.

Guts Department tarafından geliştirilen ve Humble Bundle tarafından yayınlanan Aegis Defenders, temel anlamda puzzle ve kule savunma türlerini birleştiren bir oyun. Kendi içerisinde ayrı bir hikâye de barındıran bu oyunda, oyuncuların keşfetmesi, inşa etmesi ve savunması gerekiyor.

Normal fiyatı 31 TL olan Aegis Defenders, şu anda Steam üzerinde ücretsiz olarak sunuluyor. Aksiyon, strateji tarzındaki indie oyunlara bir şans vermek istiyor veya vakit geçirecek çerezlik bir oyun arıyorsanız Steam üzerinde kısa süreliğine ücretsiz olan Aegis Defenders’a bir şans vermenizi öneririz.

Aegis Defenders

Minimum:

Önerilen:

Steam'in bu diğer ücretsiz oyun kampanyası 'Interkosmos' isimli bir oyunu oyunseverlerle buluşturuyor ancak Interkosmos, sadece sanal gerçeklik ekipmanları ile oynanabilen bir oyun. Yani bu oyunu oynayabilmek için HTC Vive ya da Oculus Rift gibi ekipmanlara sahip olmanız gerekiyor.

Interkosmos

Interkosmos, eğlenceli bir 'astronotluk' oyunu. Öyle ki bu oyunda bir astronot oluyor ve Dünya'dan çok uzakta olan 'uzaylı bilim insanlarının' hayatlarına yakından bakış atıyorsunuz. Ovid Works tarafından geliştirilen oyun, oyunseverlere benzersiz bir deneyim sunarken uzay tutkusu olan oyuncuları fazlasıyla eğlendirecek gibi görünüyor.

Az önce de dediğimiz gibi Interkosmos, sadece sanal gerçeklik ekipmanları ile oynayabileceğiniz bir oyun. Bu bağlamda oyunun güçlü bir sisteme de ihtiyaç duyduğunu açıkça ifade edebiliriz. Geliştirici ekip, bu oyunun istenilen seviyede oynanabilmesi için 16 GB RAM, Intel'in yeni nesil i7 işlemcileri ve NVIDIA'nın GeForce GTX 980 ekran kartına sahip olunması gerektiğini belirtiyor.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top