Oğlunun Hediye Ettiği Biletle Çekilişe Katılan Kadın, Pablo Picasso Tablosu Kazandı
Makale

Oğlunun Hediye Ettiği Biletle Çekilişe Katılan Kadın, Pablo Picasso Tablosu Kazandı

Amerikan Associated Press haber ajansına açıklama yapan tablonun yeni sahibi 58 yaşındaki Claudia Borgogno"Bu inanılmaz. Hayatımda daha önce çekilişlerde hiçbir şey kazanmadım" dedi.

Claudia Borgogno'nun oğlu olan Lorenzo Naso ise "Bu belki de hayatımın en iyi kararıydı" şeklinde konuştu. Naso, aralık ayı için kendisi ve annesine birer bilet aldığını belirtti.

Paris'teki Christie's Müzayede Evi'nde yapılan çekilişin amacı, "Care" isimli yardım kuruluşu için para toplamaktı. 1921'de Pablo Picasso'nun yaptığı "Nature Morte" adındaki yağlı boya tablosu için gerçekleştirilen çekilişin biletlerinin her biri 100 eurodan satıldı. Yardım kuruluşu için toplamda 5,1 milyon euro toplandı.

Organizatörler yaptıkları açıklamada, bağışın 4,2 milyon eurosunun Fas, Madagaskar ve Kamerun'daki okullarda ve köylerdeki temiz su projelerine aktarılacağını açıkladı.

Picasso'nun tablosunu müzayede evine gönderen milyarder koleksiyoncu David Nahmad'a ise 900 bin euro ödenecek. Organizatörler, Nahmad'ın yardım kuruluşuna 100 bin euro bağışladığını söyledi.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top