OnePlus 7T Ve 7T Pro, 'OnePlus Türkiye Garantili' Olarak Satışa Sunuldu
Makale

OnePlus 7T Ve 7T Pro, 'OnePlus Türkiye Garantili' Olarak Satışa Sunuldu

Akıllı telefon sektörünün son dönemlerdeki popüler isimlerinden bir tanesi olan OnePlus'ın geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü amiral gemisi telefonları 7T ve 7T Pro modelleri Türkiye pazarındaki yerini aldı ancak ürün sayfasında yer alan bir detay kafaları karıştırdı.

OnePlus, Türkiye pazarına resmi olarak giriş yapmış bir şirket değil. Yani bu marka tarafından piyasaya sürülen akıllı telefonları satın aldığınızda servis ve garanti süreci ile ilgili sorunlar yaşayabiliyorsunuz. Zaten OnePlus'ın akıllı telefonlarını Türkiye'de satın almak da hayli zor. Ancak şimdi, OnePlus'ın duyurulduğu dönem çok konuşulan amiral gemisi telefonları Türkiye pazarına resmi olarak giriş yapmış gibi görünüyor. Üstelik satıcıların iddiasına göre OnePlus Türkiye garantisi ile...

OnePlus 7T

OnePlus, geçtiğimiz dönemlerde Türkiye pazarına giriş yapmak istediğini zaten dile getirdi. Ancak bu istek sonradan unutuldu ve şirket, Türkiye pazarına giriş yapmak için herhangi bir girişimde bulunmadı. Dolayısıyla ülkemizde satışa sunulan OnePlus 7T ve OnePlus 7T Pro'nun Türkiye garantili olması çok da mümkün değil ve bir hata yapılmış gibi görünüyor. Ancak yine de konuyla ilgili resmi bir açıklamanın beklenmesi gerekiyor.

OnePlus 7T'nin 6.5 inç büyüklüğünde 90 Hz'lik bir ekranı bulunuyor. Snapdragon 855+ işlemciden güç alan telefon bu gücü 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı ile destekliyor. 3.800 mAh kapasiteli bataryası bulunan akıllı telefonun 48 MP ana kamerası, 16 MP ultra geniş açılı kamerası ve telefoto kamerası bulunuyor. OnePlus 7T'de ayrıca Dolby Atmos ses teknolojisi de yer alıyor.

OnePlus 7T

OnePlus 7T Pro'ya baktığımızda ise 6.67 inç büyüklüğündeki 90 Hz'lik ekranla karşılaşıyoruz. Yine Snapdragon 855+ işlemcinin güç verdiği cihazda 8 GB ya 12 GB'lik RAM seçenekleri bulunuyor ve 256 GB'ye kadar da depolama alanı seçilebiliyor. 48 MP ana kamerası bulunan telefon, 16 MP ultra geniş açılı kamera ve telefoto kameraya sahip. Bu da 7T Pro'nun kardeşiyle aynı donanım özelliğine sahip olduğunu ortaya koyuyor.

OnePlus 7T Pro

Bugün itibarıyla ülkemizde satışa çıkarılan OnePlus 7T ve 7T Pro, sırasıyla 5.999 TL ve 8.999 TL fiyat etiketi ile bir e-ticaret sitesinde satışa sunulmuş durumda. Ürünün Türkiye pazarında tutunup tutunamayacağını ise ancak zaman gösterecek.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top