PlayStation 5'te Yer Alacak 38 Oyun Resmi Olarak Açıklandı (The Sims 5 Sürprizi)
Makale

PlayStation 5'te Yer Alacak 38 Oyun Resmi Olarak Açıklandı (The Sims 5 Sürprizi)

Japon teknoloji devi Sony, kasa tasarımı henüz gizemini korumasına rağmen hem kontrol cihazını hem de teknik özelliklerini öğrendiğimiz yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 ile piyasayı yerle bir etmeyi planlıyor. Microsoft imzalı Xbox Series X ile çetin bir rekabete girecek olan PS5, sahip olacağı SSD’si ile oyunculara bambaşka bir deneyim yaşatmayı vadediyor.

Dün itibarıyla raflardaki yerini alan PlayStation Official Magazine dergisinin son sayısında, PlayStation 5’te yer alacak 38 oyunu resmen öğrendik. Listedeki oyunların birçoğu resmi olarak duyurulmuş olsa da, henüz haberdar olmadığımız bazı yapımlar da var. Merakla beklenen The Sims 5 de bu oyunlardan bir tanesi.

The Sims 5

Tüm zamanların en başarılı video oyunu serilerinden biri olan Sims, yeni halkası ile çok uzun bir zamandır bekleniyor. EA CEO'su Andrew Wilson, geçtiğimiz şubat ayında yaptığı açıklamada, The Sims 5’in yolda olduğunu ve yeni platformlar için yayınlanacağını müjdelemişti. Elbette Wilson, o dönem resmen duyurulmayan PlayStation 5 ve Xbox Series X’i üstü kapalı bir şekilde ima etmişti.

PlayStation Official Magazine tarafından paylaşılan liste, The Sims 5’in yakın zaman sonra lanse edilebileceğine işaret ediyor. The Elder Scrolls 6, Starfield, Watch Dogs Legion ve Rainbow Six Quarantine, listede yer alan diğer oyunlar arasında yer alıyor. Bunlar haricinde pek çok indie ve üçüncü taraf oyunun da PS5’in erken dönemlerinde oyuncularla buluşacağını söylemiş olalım.

PS5

499 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olması beklenen Sony PlayStation 5’in haziran ayında tanıtılacağı, sonbaharda ise satışa çıkacağı tahmin ediliyor. PS5 için açıklanan 38 oyunun tamamına aşağıdaki listeden göz atabilirsiniz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top