Profesyonel Bir Oyuncu, Starcraft’ı Masa Büyüklüğünde Klavyeyle Oynadı
Makale

Profesyonel Bir Oyuncu, Starcraft’ı Masa Büyüklüğünde Klavyeyle Oynadı

Oyuncular tarafından bugüne kadar yaratıcılığın sınırlarını zorlayan birçok deneme yapıldı. Ekmek kızartma makinesiyle, hatta koşu bandıyla oyun oynayanlar gördük. Ancak bu seferki deneme diğerlerinden kesinlikle çok farklıydı.

Profesyonel Starcraft oyuncusu Lim "Larva" Hong Gyu, oyunu masa boyutunda büyük bir klavyeyle oynamayı denedi. Larva, 2017 yılında oyunu ayaklarıyla oynayarak Zotac finallerini kazanmayı başarmıştı. Son 'gariplik' denemesinde ise o kadar büyük bir klavye kullandı ki tuşlara parmaklarını değil kolunu hareket ettirerek basabildi.

starcraft, devasa mekanik klavye

Larva, çok yönlü ve son derece yetenekli bir StarCraft oyuncusu. Sonuçta geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen Zotac Cup turnuvasında oyunu ayaklarıyla ve kısa bir uyku molası vererek kazanan bir oyuncudan bahsediyoruz. Larva, kendisinden beklendiği şekilde masa boyutundaki klavyeyi de oldukça seri ve profesyonel bir şekilde kullanıyor.

Larva'nın devasa mekanik klavyeyi nasıl tedarik ettiği bilinmiyor, ancak sıra dışı bir deneyim olduğu kesin. Diğer yandan öyle bir klavyeyi temiz tutmak zor olmalı. Kırıntılar bir yana, koca bir pizza dilimi bile tuşların arasına kaçabilir.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top