Samsung Galaxy M01'in Giriş Segmentin De Altı Olan Özellikleri Ortaya Çıktı
Makale

Samsung Galaxy M01'in Giriş Segmentin De Altı Olan Özellikleri Ortaya Çıktı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un özellikle de akıllı telefon kategorisindeki ürün gamı bir hayli geniş. Şirket, amiral gemisi telefonlarının yanı sıra düşük ve orta bütçeli tüketiciler için de çeşit çeşit akıllı telefonlar üretiyor. Şirketin bu bağlamda nispeten ucuz olan akıllı telefon serilerinden bir tanesi de "Galaxy M" serisi. Hatta şirketin bir süredir serinin en alt modeli olacak Galaxy M01 isimli bir cihaz üzerinde çalıştığı da biliniyordu ve şimdi bu telefonun teknik özellikleri sızdırıldı.

Samsung'un Galaxy M serisi, daha çok bütçe dostu cihazlar olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla Galaxy M01 de bu kategoride yer alıyor ve teknik özellikler açısından büyük  bir beklentinizin olmaması gerekiyor. Zaten sızdırılan özellikler de Galaxy M01'in tam bir uygun fiyatlı ürün olacağını ortaya koyuyor. Dilerseniz hemen, Galaxy M01'in sızdırılan teknik özelliklerine yakından bakalım.

Samsung Galaxy M01

Sızdırılan bilgilere göre Samsung Galaxy M01, 5.71 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak. Üst sınıf telefonlara göre hayli kalın çerçevelerle gelecek olan cihazın V şeklinde bir çentiği bulunacak ve bu çentik, f/2.0 diyafram açıklığında 5 MP ön kamerayı barındıracak. Tüm bunlara ek olarak Galaxy M01'in ekranı, tüketicilere HD+ çözünürlük sunacak.

Samsung Galaxy M01'in Snapdragon 439'dan güç alacağı da sızdırılan bilgiler arasında. Ayrıca bu telefon 3 GB RAM ve 32 GB da depolama alanına sahip olacak. Tüketiciler, bu sınırlı depolama alanını genişletebilmek için microSD kart kullanabilecekler. Kısacası Galaxy M01, son derece basit bir akıllı telefon olarak karşımıza çıkacak.

Samsung Galaxy M01

Telefonun sızdırılan bilgileri arasında arka kamera özellikleri de bulunuyor. Edinilen bilgilere göre Galaxy M01, f/2.0 diyafram açıklığındaki 13 MP ana kamera ve yine f/2.0 diyafram açıklığındaki 2 MP derinlik kamerası ile birlikte gelecek. Tüm bunlara ek olarak giriş seviye tabirini tam anlamıyla karşılayacak olan Galaxy M01'in 4.000 mAh kapasiteli büyük denebilecek bataryası olacak. Bu batarya, hızlı şarj desteğiyle gelmeyecek.

Samsung Galaxy M01'in fiyatlandırması ile ilgili hiçbir bilgi sahibi değiliz. İddialara göre Samsung, bu akıllı telefonunu haziran ayının ilk haftasında tüketicilerle buluşturacak. Bu iddia ne kadar gerçek olur bilinmez ancak telefonun fiyatının da tanıtımla birlikte açığa çıkacağını açıkça ifade edebiliriz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top