Samsung Galaxy S Serisi Telefonlarda Sebebi Bilinmeyen Bir Hata Ortaya Çıktı
Makale

Samsung Galaxy S Serisi Telefonlarda Sebebi Bilinmeyen Bir Hata Ortaya Çıktı

Bugün birçok Samsung kullanıcısı, Çin’in sosyal medya platformu olan Weibo’da cihazlarının ekranlarının karardığını ve büyük ölçüde yeniden başlatma problemleriyle karşılaştıklarını paylaştı. Üstelik sorundan sadece eski cihazlar da etkilenmiyor.

Sparrows News’te yer alan habere göre, etkilenen cihazlar arasında S8, S9, S10 ve hatta S20 modelleri de bulunuyor. Ekran kilidi probleminin ay takviminden kaynaklı olabileceği düşünülüyor. Şu an için sisteme girdikten sonra otomatik güncellemeyi kapamak, tarihi başka bir tarihe ayarlamak, zamanı otomatik güncellemeyi kapatmak ve şirketten gelecek resmi onarma talimatlarını beklemek öneriliyor.

samsung galaxy hata

Bazı blog yazılarında yer alan iddialara göre bazı Samsung modellerinin sistemlerinde bugün yaşanan çökmelerin sebebi, ekran kilidi uygulamasının eski sürümünün Çin takviminin nisan ayında hataya sebep olması. Bazı kullanıcılar ise Samsung telefonlarda hata sorunu / sunucu çökmeleri olduğunu iddia ediliyor.

Tabii şu an için yaşanan bu sorunların sebebi bilinmiyor. Eğer ki siz de Samsung cihazınızda böyle bir problem yaşamaya başladıysanız hata için önerilen geçici çözümler şöyle;

Çözüm 1:

Çözüm 2:

Samsung Galaxy’nin resmi Weibo hesabından yapılan açıklamada, sistem problemlerindeki geri dönüşleri aldıkları, hatanın sebebinin araştırıldığı ve mümkün olan en kısa sürede uyumlu bir çözümün sunulacağı ifade edildi.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top