Samsung Galaxy Z Fold 3'ün Kayabilen Klavyeli Olabileceğini Gösteren Tasarım
Makale

Samsung Galaxy Z Fold 3'ün Kayabilen Klavyeli Olabileceğini Gösteren Tasarım

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un yeni bir katlanabilir ekranlı telefon üzerinde çalıştığı biliniyor. Telefonla ilgili resmileşmiş bilgiler yok denecek kadar az ancak Samsung'un yeni bir patenti, bu telefonun oldukça dikkat çekici özelliklerle donatılabileceğini gözler önüne seriyor. LetsGoDigital'in üç boyutlu hale getirdiği patent görüntüler, Galaxy Z Fold 3'ün dört katmanlı bir yapısının olabileceğini gözler önüne seriyor.

Kore Fikri Mülkiyet Ofisi'nin onayladığı patent, Galaxy Z Fold 3'ün ekranının iki farklı noktada katlanabileceğini ortaya koyuyor. Ancak Samsung'un sürprizi bununla sınırlı değil. Şirket, telefonun içine ekleyeceği bir katmanla da bu telefona bir klavye eklemiş gibi görünüyor. Bu klavyeli yapı, Galaxy Z Fold 3'ün ekranı tamamen açıldığında, bu ürünün bir tablete döneceğini gösteriyor.

Samsung Galaxy Z Fold 3

Eğer Samsung, Kore Fikri Mülkiyet Ofisi'ne onaylattığı patenti Galaxy Z Fold 3 olarak karşımıza çıkarırsa, bu telefon farklı kombinasyonlarda çalışacak gibi görünüyor. Örneğin bir kullanıcı, bu telefonu en küçük ekran boyutunda kullanabilecek. İhtiyaç duyulduğunda ise telefon, iki parçalı bir yapıya sahip olmuş olacak. Ancak şu an için anlaşılamayan nokta, telefonun ilk menteşesi açılıp, klavye dışarı çıktığında bu telefonun nasıl dengede kalacağı.

Samsung Galaxy Z Fold 3

Samsung'un bu tasarımdaki bir telefonu patentlemiş olması, şu an için bir şeylerin netleşmiş olduğu anlamına gelmiyor. Şirket, bu patenti rafa kaldırabilir ya da daha farklı bir tasarım haline getirebilir. Bunu ancak önümüzdeki zamanlarda görebileceğiz. Eğer Samsung Galaxy Z Fold 3'le ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, sizleri burada bulunan haberimize bekliyoruz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top