Sınırlı Sayıda Üretilecek 2021 Ford Mustang Mach 1’den İlk Fotoğraflar Geldi
Makale

Sınırlı Sayıda Üretilecek 2021 Ford Mustang Mach 1’den İlk Fotoğraflar Geldi

Ford Mustang Mach 1, yenilenen modeliyle pistlere geri dönüyor. Mustang yöneticisi Dave Pericak'a göre ‘5,0 litrelik motora sahip Mustang'ler arasında şimdiye kadarki en iyi pist otomobili’ olacak. Mustang GT Performance Pack 2'nin ne kadar iyi bir performansa sahip olduğu düşünüldüğünde yeni modelden beklentiler hayli yüksek.

İlk kez pist testine girdiği görülen model hakkında birkaç bilgi aktarıldı. Mustang Mach 1'in ön ve arka tarafları kamufle edilmesine rağmen birkaç ayrıntı fark edilebiliyor. En belirgin fark, Mustang Mach 1'in ızgara bölümünde yer alan Mustang amblemini çevreleyen dairesel hava girişleri veya sis lambası delikleri olduğu düşünülen kısımlar. Izgaraya monte edilmiş sis lambası tasarımı, orijinal 1969 Mustang Mach 1 ile aynı ancak hem üst hem de alt ızgaralar daha önce görülmemiş bir ‘petek örgü’ hâlini almış.

Ford Mustang Mach 1

Arka tarafta, devasa boyuttaki dörtlü egzoz ve yakın zamanda yenilenen Shelby GT350'lere çok benzeyen bir arka kanat görülüyor. Ayrıca GT350 gibi Mustang Mach 1'in de önünde 305/30 ölçülerinde Michelin Pilot Sport Cup 2 lastikleri var. Bu yüksek performanslı lastikler, büyük bir Brembo fren kaliperini gizleyen çok kollu 19 inçlik bir tekerleğin etrafına sarılmış. Performance Package 2'nin dinamik kitinin tamamının olmasa da bir kısmının Mustang Mach 1'de olması bekleniyor.

Ford Mustang Mach 1

Aracın fiyatlandırması hakkında henüz açıklama gelmedi ancak Ford, Mustang Mach 1'in tarihsel olarak GT ve Shelby modelleri arasındaki boşluğu doldurduğunu söylüyor. Bu, Mustang Mach 1'in başlangıç fiyatının 50.000 dolar civarında olacağı anlamına gelebilir. Şimdilik yalnızca fotoğrafları yayınlanan yeni model hakkında ayrıntılı bilgilerin önümüzdeki günlerde paylaşılması bekleniyor.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top