Sony'nin Haziran Ayındaki Bir Etkinlikte PS5'i İlk Kez Göstermesi Bekleniyor
Makale

Sony'nin Haziran Ayındaki Bir Etkinlikte PS5'i İlk Kez Göstermesi Bekleniyor

Sony'nin yeni nesil konsolu PlayStation 5'e daha derin bir bakış sunacağı bir sonraki etkinliği merakla bekleniyor. Ortaya çıkan bir rapora göre, Sony Interactive Entertainment, PS5 için haziran ayından itibaren yazın gerçekleşecek iki etkinlik planlıyor.

Daha önceki söylentiler bir sonraki PS5 etkinliğinin 4 Haziran'da yapılacağını öne sürüyordu. Ancak VentureBeat'ten Jeff Grubb'un Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre PS5 etkinliğinin tarihi şimdilik kesin değil ve sadece haziran başında gerçekleşeceği biliniyor. Grubb'ın paylaşımında yaz boyunca düzenlenecek diğer oyun etkinlikleri de listeleniyor.

ps5, oyun

Sony Interactive Entertainment, etkinlikte PS5 için hem birinci hem de üçüncü parti oyunları paylaşacak. Grubb daha önce haziran başındaki etkinlikte bol miktarda oyunun geleceğini belirtirken, tarihte yapılan değişikliğin ardından bazı şirketlerin duyuruyu kendilerinin yapabileceğini ve etkinliğin eskisi kadar dolu olmayabileceğini söyledi.

Grubb, Sony tarafından yapılacak ikinci etkinliğin ağustos ayı başlarında PlayStation 5 ve PlayStation 4 oyunlarının birlikte duyurulacağı bir State of Play yayını olduğunu söylüyor. Ağustos ayına kadar Sony Interactive Entertainment'ın PlayStation Blog ve sosyal medya aracılığıyla canlı yayına dair bilgiler sunması bekleniyor.

dualsense vs xbox series x

Microsoft'a her ay Xbox Series X hakkında yeni etkinlikler yapacağını ve temmuz ayında birinci parti oyunlarını tanıtacağını doğruladı. Ayrıca haziran etkinliğinin 9-10 Haziran'da gerçekleşeceği ve oyunlardan ziyade konsola odaklanacağı söyleniyor. Sony'de önümüzdeki ay benzer bir hamle yaparak rakibine cevap niteliğinde bir PS5 etkinliği gerçekleştirebilir.

PS5'in tasarımının haziran başındaki etkinlikte gösterilip gösterilmeyeceği kesin olarak bilinmese de Grubb, Sony Interactive Entertainment'ın etkinlik sırasında yeni nesil konsolunu ayrıntılı olarak göstereceğini öngörüyor.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top