The Outer Worlds, En İyi Oyun Senaryosu Ödülü’nü Kazandı
Makale

The Outer Worlds, En İyi Oyun Senaryosu Ödülü’nü Kazandı

Bilim kurgu ve fantastik edebiyat alanındaki en saygın ödüllerin arasında yer alan Nebula Ödülleri’nin bu yılki kazananları belli oldu. 1966 yılından fantastik ve bilim kurgu alanlarındaki edebi eserlerin sahiplerine verilen ödüllerde bir süredir oyun senaryoları da ödül kazanabiliyorlar. 

Amerika Fantastik ve Bilim Kurgu Yazarları Birliği tarafından verilen 2019 Nebula Ödülleri’nin kategorileri arasında yer alan En İyi Oyun Senaryosu dalındaki ödülü senaryosu Leonard Boyarsky tarafından yazılan Obsidian Entertainment’ın oyunu The Outer Worlds kazandı. 

Nebula Ödülleri The Outer Worlds

Nebula Ödülleri’ni takip edenler, açık hikayeli bir oyun olan The Outer Worlds’ün En İyi Oyun Senaryosu Ödülü’nü kazanmasının Nebula Ödülleri’ni geçtiğimiz yılki ödüllerde olduğu gibi tartışmalı hale getirdiğini öne sürüyorlar. 

Nebula Ödülleri’nde geçtiğimiz yıl En İyi Oyun Senaryosu dalındaki ödülü Netflix’in ünlü dizisi Black Mirror: Bandersnatch kazanmıştı. God of War’la ödül için yarışan Banderstach’in ödülü kazanması, birçok insan tarafından eleştirilmişti.

Nebula Ödülleri The Outer Worlds

En İyi Oyun Senaryosu dalında Nebula Ödülü’nün The Outer Worlds’e verilmiş olması bir tartışma yaratmakla beraber oyunun başarılı bir oyun olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Obsidian Entertainment’in PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için piyasaya sürüldüğü açık dünya oyunu olan The Outer Worlds 25 Ekim 2019’dan bu yana ciddi bir başarı da gösterdi. 
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top