TikTok, Gizlilik Ve Güvenliğe Odaklanan Gençlik Portalını Yayınladı
Makale

TikTok, Gizlilik Ve Güvenliğe Odaklanan Gençlik Portalını Yayınladı

Firma tarafından başta Türkçe, Taylandca, Rusça, İtalyanca, Korece, Almanca, İngilizce, Japonca, Portekizce ve Fransızca olmak üzere 15’ten fazla dilde erişilebilir olması planlanan portala, önümüzdeki aylarda yeni eğitici kaynakların eklenmesi hedefleniyor. 

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz ay “Family Pairing” isimli özelliğini kullanıcılara sunan TikTok, bu özellik sayesinde ebeveynlere kendi hesaplarını çocuklarının hesapları ile eşleştirme imkânı sunmuştu. Bu sayede ebeveynler, çocuklarının uygulamada günlük ne kadar zaman geçirebileceklerinden ne tür içerikleri izleyebileceklerine kadar birçok konuda kontrol sahibi olabilecekler. Bunlara ek olarak çocuklarının DM üzerinden kimlerle sohbet edebileceğini belirleyebilecek olan anne babalar, böylelikle çocuklarını koruyabilecekler

Bu hafta tanıtılan Gençlik Portalı tarafından sunulan internet güvenliği seçeneği sayesinde ise daha güçlü ve güvenli şifreler oluşturabilir, şifre değiştirme sıklığınızı belirleyebilir ve hesabınıza yönelik şüpheli davranışlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda, kişisel gizlilik seçeneği aracılığıyla platform üzerindeki gizlilik ve görünürlük ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Buna ek olarak gizlilik ayarları, kullanıcı engelleme, Family Pairing özelliğini etkinleştirme ile yorum ve mesajları kontrol edebilme özelliklerini de barındırıyor. 

Son olarak, Topluluk Kuralları kısmı üzerinden platformda nasıl kibar ve pozitif olunabileceğine dair ipuçları bulunan portal aracılığıyla çocukların ve onların güvenliğinin kendileri için son derece önemli olduğunu ifade eden firma yetkilileri, sunmuş oldukları bu portal ile daha güvenli ve huzurlu bir kullanıcı deneyimi hedeflediklerini söyledi.  

TikTok tarafından yayınlanan Gençlik Portalı’na bu bağlantı üzerinden ulaşabilir ve portal hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. 
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top