Valve, 'Half-Life: Alyx'in Çıkış Tarihini Resmen Açıkladı
Makale

Valve, 'Half-Life: Alyx'in Çıkış Tarihini Resmen Açıkladı

Valve birkaç ay önce, yeni bir Half-Life oyunu geliştirdiğini müjdeledi. Oyunseverler, bu haberi önce büyük bir heyecanla karşıladılar ardından da hayal kırıklığı yaşadılar.

"Half-Life: Alyx" olarak isimlendirilen bu oyun, oyunseverlerin beklediği gibi Half-Life:3 değildi ve sadece sanal gerçeklik uyumlu olarak geliştiriliyordu. Yani oyunseverler, bu oyunu oynayabilmek için hayli pahalı olan ekipmanlar satın almak durumundalardı.

Half-Life: Alyx

Valve, bugüne dek yaptığı açıklamalarında yaklaşmakta olan yeni oyununun mart ayı içerisinde duyurulacağını belirtmişti. Şimdiyse konuya ilişkin yeni bir açıklama yapan Valve, Half-Life: Alyx'in çıkış tarihini resmen duyurdu. Valve tarafından yapılan açıklamalar, şirketin verdiği sözü tutacağını ortaya koyuyor.

Valce

Valve'ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamalara göre Half-Life: Aylx, 23 Mart itibarıyla erişilebilir olacak. Bir süredir Steam üzerinden satışta olan bu oyuna ve gerekli sanal gerçeklik ekipmanlarına sahip olan oyunseverler, 23 Mart itibarıyla Half-Life: Alyx deneyimini yaşamaya başlayabilecekler.

Valve'ın yaptığı Twitter paylaşımı, Steam'de bir süre boyunca boyunca güncellenmedi. Öyle ki oyunseverler, Steam üzerinden ve Half-Life: Alyx'in resmi sitesinde oyunun 23 Mart'ta erişilebilir olacağını bir süre boyunca göremediler. An itibarıyla oyunun Steam sayfasını güncelleyen ve 23 Mart tarihini burada da duyuran Valve, Half-Life: Alyx'in resmi internet sitesinde ise henüz bir güncelleme yapmadı.

Half-Life: Alyx

Valve, oyunun çıkış tarihini duyurması ile birlikte Half-Life: Alyx'le ilgili birkaç yeni görüntü de paylaştı. Valve tarafından paylaşılan görüntüler, yaklaşmakta olan yenin oyunun sanal gerçeklik ekipmanlarıyla hem yüksek bir kalite hem de gerilim dolu dakikalar sunacak gibi görünüyor. Half-Life: Alyx ile ilgili her şey, 23 Mart itibarıyla gün yüzüne çıkmış olacak.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top