Valve, Oyuncuları Artifact Beta 2.0’a Davet Ediyor
Makale

Valve, Oyuncuları Artifact Beta 2.0’a Davet Ediyor

Valve tarafından geliştirilen ve yayınlanan dijital koleksiyon kart oyunu Artifact’ın Beta 2.0 versiyonu sonunda yayınlandı. Şirket dün yaptığı bir açıklamayla Artifact Beta 2.0 için bir kayıt sayfası yayınladı ve orijinal oyunun oyuncuları öncelikli olmak üzere herkesin kayıt yaptırabileceğini söyledi. Şirketin paylaşımına yapılan etkileşimden, yeniden tasarlanan versiyona göz atmak isteyen oyun meraklılarının çok sayıda olduğu da anlaşılmış oldu.

Valve, Artifact oyununu ilk defa 28 Kasım 2018 yılında yayınlamış ve oyun kendi içinde bir hayran kitlesi kazanmış olsa da genel anlamda oyun tutkunlarının beklentilerini çok fazla karşılayamamış ve bu durum oyunun benimsenmemesine ve dolayısıyla zayıf satışlara sebep olmuştu. İş böyle olunca şirket oyunu güncellemeye devam etmek yerine tasarım, oyun deneyimi gibi konuları tekrar gözden geçirmek için oyunu tamamen durdurmaya karar vermişti.

artifact beta 2.0

Bir süre sessiz kalan Valve, aldığı bu geri dönüşlerin ardından oyuna büyük revizyon getireceğini söyleyerek 2.0 versiyonu için çalışmalara başladığını bildirmişti. Şirket sonunda bir açıklama yaparak oyunun yapım aşaması devam ederken oyuncuları kademeli olarak oyuna katmak istediklerini söyledi. Yukarıda bahsettiğimiz gibi orijinal oyunun oyuncuları betaya katılmak için öncelik kazanacak ancak şirket olabildiğince fazla kişinin bu deneyimi yaşamasını istiyor.

Oyuncularla ortak bir çalışma yapmak isteyen Valve, bu sayede oyunun içindeki pek çok farklı mekanizmayı da test etmeyi hedefliyor. Şirketin tamamlanmış oyunu ne zaman yayınlayacağı şu an için henüz belirsizliğini korusa da her şeyin planlandığı gibi gitmesi durumunda bu özel deneme ve geliştirme aşaması bittiğinde yeni oyunun da hemen görüleceği konuşuluyor. Değişik bir yolla hedef kitlesinden yardım almayı seçen şirket bakalım bu konuda ne kadar başarılı olacak.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top