Vivo X50 Pro, Samsung'un 50 MP ISOCELL GN1 Sensörüyle Gelen İlk Telefon Olacak
Makale

Vivo X50 Pro, Samsung'un 50 MP ISOCELL GN1 Sensörüyle Gelen İlk Telefon Olacak

Samsung, şirketin ilk 1.2 mikrometre (μm) piksel boyutuna sahip sensörü olan 50 megapiksel ISOCELL GN1 sensörünü dün itibarıyla tanıtmıştı. Güney Koreli teknoloji devinin Dual Pixel ve Tetracell teknolojilerini bir arada sunan kamera sensörünün, ilk kez Vivo X50 Pro'da kullanıcağı resmi olarak açıklandı.

Vivo X50 Pro, Redmi K30 Pro Speed Edition'ın ardından Qualcomm'un 5G destekli yeni işlemcisi Snapdragon 768'e sahip olan ikinci telefon olacak. Ayrıca Vivo'nun yaklaşan orta seviye akıllı telefonu, Samsung'un en yeni 50 MP kamera sensörü ile gelen ilk telefon da olacak.

vivo x50 pro, kamera

Vivo X50 Pro'da yer alacak ISOCELL GN1 sensörü, Galaxy S20 Ultra'da gördüğümüz 108 MP sensöre çok benziyor. Yeni kamera sensörü, düşük ışık koşullarında 12 MP görüntüler üretiyor ancak Nonacell (9:1) yerine Tetracell (4:1) piksel birleştirme teknolojisini kullanıyor. Ayrıca sensörün yazılım algoritması, 100 MP ile karşılaştırılabilir görüntü çözünürlükleri üretebilmesini sağlıyor.

Samsung'un kamera sensörü, Vivo X50 Pro'nun tanıtım odaklarından biri oldu. Şirket, Weibo hesabında telefonun ISOCELL GN1 ile geleceğini resmen duyurdu. Vivo X50 Pro'nun tanıtım tarihi henüz açıklanmadı, ancak ISOCELL GN1 duyurusu önümüzdeki günlerde daha fazla bilgi gelebileceğini gösteriyor.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top