Wasteland 3’ün Hikayesini Ve Karakterlerini Ele Alan Yeni Bir Geliştirici Videosu Yayınlandı
Makale

Wasteland 3’ün Hikayesini Ve Karakterlerini Ele Alan Yeni Bir Geliştirici Videosu Yayınlandı

Normal şartlar altında bu ayın başlarında çıkması gereken Wasteland 3, devam eden koronavirüs salgınının oyun sektörünü de vurmasının ardından daha ileri bir tarihe ertelenmişti. Geçtiğimiz günlerde oyunda karakter oluşturmaya odaklanan bir geliştirici videosu yayınlayan inXile Entertainment, şimdi de oyundaki günlük dünyayı ve karakterleri ele alan yeni bir video yayınladı.

Yaklaşık 8 dakika uzunluğunda olan videoda inXile Entertainment’tan Brian Fargo ve Nathan Long, oyunun hikayesinden, karakterlerinden ve oyuncuları bekleyen dünyadan bahsediyorlar. Sayfanın sonunda bulabileceğiniz bu videoya geçmeden önce gelin Wasteland 3’ün nasıl bir oyun olduğuna daha yakından göz atalım.

Wasteland 3

2014 yılında piyasaya sürülen Wasteland 2’nin devamı niteliğinde olacak olan Wasteland 3, serinin diğer oyunlarında da olduğu gibi tipik bir kıyamet sonrası rol yapma tarzında bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Geliştiriciliğini ve yayıncılığını inXile Entertainment’ın üstlendiği oyunda, nükleer sonrası bir dünyada Colorado’nun tamamen donmuş topraklarında Ranger grubunu kontrol ediyoruz.

Kendimizi insanlara tanıtarak başladığımız oyunda, toplumu küllerinden yeniden inşa etmeye çalışırken kaybedilen bir savaşta savaşıyoruz. Kavurucu çöllerden karlı dağlara sıfırdan başlamak, yeni bir üs inşa etmek, karda değerli bir araç bulmak ve daha fazlasını keşfetmek için gönderildiğimiz bu yolculukta; yolsuzluk, entrika, rekabet ve çetelerle mücadele edip Colorado’nun kurtarıcısı olmaya çalışacağız.

Wasteland 3 çıkış tarihi

Koronavirüs salgının oyun sektörünü vurmasının ardından çıkış tarihi yaklaşık 100 gün ertelenen Wasteland 3, 28 Ağustos’ta PlayStation 4, Xbox One ve PC (Windows, macOS ve Linux) platformları için piyasaya sürülecek. Şu anda Steam’de 219 TL’lik fiyatla listelenen oyuna ön siparişle sahip olmak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top