WhatsApp'ın Android Beta Sürümüne QR Kod Ile Profil Paylaşma Özelliği Geldi
Makale

WhatsApp'ın Android Beta Sürümüne QR Kod Ile Profil Paylaşma Özelliği Geldi

Dün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde WhatsApp geliştiricilerinin, uygulamanın iOS beta sürümünü güncellediklerinden ve bu güncelleme kapsamında uygulamaya QR kod ile profil paylaşma desteği getirdiklerinden bahsetmiştik.

Şimdi de Android platformundaki beta sürümü güncelleyen geliştirici ekip, "2.20.171" kodlu yeni beta sürümle QR kodlu profil paylaşma özelliğini Android kullanıcılarına da sunmuş oldular. Peki bu özellik kullanıcılara neler sunuyor?

WhatsApp

WhatsApp'ın iOS platformundan sonra Android platformu için de beta olarak kullanıma sunduğu QR kod özelliği, kullanıcıların profil paylaşmak için QR kodlar oluşturmasını sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar, kendi hesapları için oluşturacakları QR kodları arkadaşlarına gönderebilecek ya da arkadaşlarının kodlarını taratabilecekler. Bu sayede kullanıcıların profillerini paylaşmaları çok daha kolay bir hal almış olacak.

WhatsApp'ın yaklaşmakta olan QR kod özelliğinin etkileyici bir yanı, sıfırlanabiliyor oluşu. Yani kullanıcılar, oluşturdukları QR kod ile numaralarını paylaştıktan sonra bu QR kodu devre dışı bırakabilecekler. Böylelikle WhatsApp profillerinin viral olarak yayılması kullanıcı inisiyatifinde engellenebilecek.

WhatsApp

Eğer sizler de Android platformundaki WhatsApp beta programına dahilseniz, yeni özelliği kullanabilmek için uygulamayı güncelleyebilirsiniz. Kararlı sürüme sahip kullanıcıların özelliği ne zaman kullanmaya başlayabilecekleri ise şimdilik bilinmiyor.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top