WhatsApp'ın Son IOS Beta Sürümüyle 1 Yıldır Beklenen Özellik Kullanılmaya Başlandı
Makale

WhatsApp'ın Son IOS Beta Sürümüyle 1 Yıldır Beklenen Özellik Kullanılmaya Başlandı

Sosyal medya devi Facebook'un sahip olduğu dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, çoğu akıllı telefon kullanıcıları için vazgeçilmezlerden bir tanesi. Elbette bir mobil uygulamanın bu denli popüler olması, kullanıcıların beklentilerini artıyor ve WhatsApp geliştiricileri de bu beklentileri karşılayabilmek için uygulamaya sürekli olarak yeni özellikler ekliyorlar.

WhatsApp'ın iOS beta sürümü, kullanıcıların test edebilecekleri yeni bir özellikle birlikte güncellendi. Güncelleme, "2.20.60.27" kodlu WhatsApp iOS beta sürümüne QR kod desteği sağlıyor. Aslına bakacak olursak bu özellik yaklaşık bir yıl önce ortaya çıkmıştı ve şimdi, iOS beta programına dahil olan kullanıcılara sunulmuş durumda.

WhatsApp iOS beta

Kullanıcılar, WhatsApp'ın iOS platformundaki son beta sürüm güncellemesini yaptıktan sonra "Ayarlar" menüsü altında ufak bir değişiklik görecekler. Kullanıcı isminin yanında küçük bir QR kod simgesi görünüyor ve bu simge, kullanıcıya özel QR kodlar oluşturulmasını sağlıyor.

Kullanıcıya özel olarak oluşturulan QR kodlar, yeni bir WhatsApp kullanıcısı ile iletişimi kolaylaştırıyor. Zira burada oluşturduğunuz kodları başka kullanıcılarla paylaşarak direkt olarak WhatsApp'tan iletişime geçebiliyorsunuz. Harici olarak telefon numaranızı paylaşmanız gerekmiyor çünkü bu kod zaten telefon numaranızı da içeriyor.

WhatsApp QR kod

WhatsApp'ın yeni iOS beta sürümünde yer alan QR kod özelliğinin belki de en dikkat çekici yanı, geliştiricilerin bu özelliği Widget ekranına da eklemiş olmaları. Yani kullanıcılar, WhatsApp kimliklerini ve telefon numaralarını paylaşmak için her zaman uygulamaya girmek zorunda kalmayacaklar. Uygulamanın simgesine basılı tutan bir kullanıcı, WhatsApp'taki QR kodunu rahatlıkla taratabilecek ya da paylaşabilecekler.

WhatsApp'ın son iOS beta sürümüne eklenen QR kod özelliği, bu özelliğin geliştirilme aşamasının tamamlandığını, test aşamasından sonra tüm kullanıcılara sunulacağını gösteriyor. Ancak bu özelliğin ne zaman kullanılacağı ile ilgili henüz netleşmiş bir durum yok. Ayrıca Android platformunun bu özelliğe ne zaman kavuşacağı da şu an için bilinmiyor.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top