TRonlinee Sosyal Platform
X

İçerik Ara

X

İçerik Ara

X

GİRİŞ YAP

Beni Hatırla
X

Kayıt OlXiaomi, Redmi 8 Ve Redmi 8A'da Yer Alan Gizli Bir Özelliği Açıkladı

21/10/2019
257


Çinli teknoloji devi Xiaomi, son dönemlerin en popüler teknoloji üreticilerinden bir tanesi. Şirket hem akıllı telefonları hem de diğer teknolojik ürünleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor ancak Xiaomi'yi en çok ön plana çıkartan özelliği, fiyatlandırma politikası. Şirket, yeni teknolojik ürünlerini uygun fiyatlarla tüketicilerle buluşturuyor ve bu sayede de bir fiyat/performans şirketi olarak göze çarpıyor.

Xiaomi, kısa süre önce uygun fiyat etiketi ile tüketicilerin dikkatini çeken Redmi 8 ve 8A modellerini duyurdu. Bu modeller, geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye de giriş yaptı ve ülkemizdeki tüketiciler, an itibarıyla Redmi 8 veya Redmi 8A sahip olabiliyorlar. Şimdi ise Xiaomi, Redmi 8 ve Remi 8A modellerinde yer alan etkileyici bir özelliği açıkladı. Bu özellik, akıllı telefonların en yaygın sorunlarından bir tanesine çözüm olacakmış gibi görünüyor.

Redmi 8A

Xiaomi tarafından yapılan açıklamalarda Redmi 8 ve Redmi 8A'nın "Sonik Toz Giderme" özelliğine sahip olduğu açıklandı. Bu özellik, bütün akıllı telefonlarda ortak olarak görülen hoparlördeki toz birikiminin olmaması için kullanılıyor. Öyle ki bu özellik kapsamında telefon, 30 saniye boyunca hoparlörünün maksimum genliğine erişebileceği miktarda ses çıkartıyor. Bu sayede telefonun hoparlöründe bulunan toz parçacıkları, dışarı atılmış oluyor.

Redmi 8 ve Redmi 8A'nın bu özelliğinin ne kadar etkili olduğu ve telefona bir süre sonra herhangi bir hasar verip vermeyeceği şu an için bilinmiyor. Ancak Xiaomi, bu özelliğin fazlasıyla kullanışlı olduğunu ve bu özellikle toz sorunun ortadan kalkacağını söylüyor. Etiket :

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapınız.

Snow

Freelancer ©

Snow

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış