Yemek Siparişi Vermek İçin En İyi 10 Uygulama
Makale

Yemek Siparişi Vermek İçin En İyi 10 Uygulama

Yemek siparişi vermek için kullanabileceğimiz platformların sayıları arttı. Yerel ya da kurumsal işletmelerin çoğu bu platformların bir üyesi. Eve yemek servisinin giderek yaygınlaştığı günümüzde de biz tüketicilerin, söz konusu seçeneklerden haberdar olmaya ihtiyacımız var.

Artan çeşitlilik ve kampanyaları göz önünde bulundurduğumuz zaman, en popüler ve çoğunluğun kullandığı uygulamalar ile listemize başlamayı daha uygun gördük. Sektörel olarak, birden çok alanda faaliyetlerini sürdürmeye ve sürekli büyümeye devam eden yemek siparişi verebileceğiniz uygulamaları derledik.

Yemeksepeti

Öne çıkan özellikleri:

En popüler yemek siparişi uygulaması olarak listenin başında yer alan Yemeksepeti, hem en kapsamlı hizmet alanına sahip olması ile hem de ilk çıkan yemek siparişi uygulamalarından biri olarak tecrübesi ile farkını ortaya koyuyor.

Tıkla gelsin

Öne çıkan özellikleri:

TAB gıda şirketi zaten tecrübeli ve büyük bir şirket olduğundan münhasır lisans hakları ile sektöre havalı bir giriş yaptı. Kullanıcılarının geri dönüşlerinden bekleneni veremediği görülse bile bünyesine has markaları ile yine de listemizin başında olmayı hak eden uygulamalar arasında.

Getir

Öne çıkan özellikleri:

Çok kısa sürede büyüyen, güçlü kurye altyapısına sahip Getir, market uygulaması olarak yola çıktı. Alınan olumlu geri dönüşler ve kar marjı ile Getir Yemek’i aynı uygulama içinde oluşturarak, yemek siparişi sektöründe de şu an en çok tercih edilen uygulamalardan biri haline geldi.

Acıkınca

Öne çıkan özellikleri:

Nispeten listenin başında bulunan uygulamalara göre popülerliği çok daha az olan yemek siparişi uygulaması Acikinca, basit arayüzü ile dikkat çekmeyi başardı. Çoğu kullanıcıdan olumlu yorumlar alarak hizmet vermeye devam ediyor.

Yettim

Öne çıkan özellikleri:

Daha çok yeni bir yemek siparişi uygulaması olarak, kampanyaları ve kullanıcılarına dağıttığı hediyeleri ile göze çarpan Yettim, ne yazık ki sektöre hızlı bir giriş yapamadı. Düşük puanı göze batsa dahi yeni olmasından mütevellit gelişime açık olduğunu düşünerek listemize ekledik.

Yemekumbara

Öne çıkan özellikleri:

Adından anlaşılacağı üzere; yenilikçi bir yaklaşım tarzı ile sektöre olumlu giriş yapan yemek siparişi uygulaması Yemekumbara, adından daha çok söz ettireceğe benziyor. 7/24 tüm soru ve geri dönüşleriniz için canlı destek hizmeti de veren yemek siparişi uygulaması, Android ve iOS için tüm beklentileri karşılayacak şekilde hazırlanmış.

Yalnızca Afyonkarahisar, Ankara, Konya ve Eskişehir'de hizmet vererek yola çıkan Yemekumbara'nın aldığı olumlu dönüşleri hesaba katarsak kısa zamanda hizmet alanını genişleteceğini tahmin ediyoruz.

Doyurunbeni.com

Öne çıkan özellikleri:

Henüz keşfedilmemiş fakat kullanıcılarından olumlu dönüşler alan bir yemek siparişi uygulaması olan Doyurunbeni.com, aynı Yemekumbara gibi kendine özgü bir sistem ile sektöre giriş yapan uygulamalar arasında. Şimdilik yalnızca Balıkesir, Bursa ve Isparta'da hizmet veren yemek siparişi uygulaması yakında Eskişehir'de de hizmet vermeye başlayacak.

fiyuu

Öne çıkan özellikleri:

Bilindik markalar arasında yer alan fiyuu, Android ve iPhone (iOS) yüklü telefonlar için oluşturduğu mobil yemek siparişi uygulaması ile ne yazık ki bekleneni veremedi. TFI ve TAB Gıda’nın dijital teslimat platformu olarak yola çıkan fiyuu’nun uygulama konusunda bizce biraz daha yol kat etmesi gerekiyor.

Rezzta

Öne çıkan özellikleri:

Şimdilik sadece 12 şehirde hizmet veren yemek siparişi uygulaması (Konya, Antalya, Denizli, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Adıyaman, Bursa, Edirne, Kırklareli, Kütahya, Tekirdağ olmak üzere). %100 yerli sermaye ile kurulmuş bir uygulama olan Rezzta az kullanıcısından aldığı olumlu dönüşler ile hizmet vermeye devam ediyor.

Domino's Pizza

Öne çıkan özellikleri:

Burger King ve McDonald’s ile birlikte ülkemizde en çok tercih edilen markaların başında gelen Domino’s Pizza, kendi yemek siparişi uygulaması ile tüketicilerinin aynı menülere çok daha avantajlı ulaşabilmesine olanak sağlıyor.

McDonald's

Öne çıkan özellikleri:

Kendi uygulaması olan restoranlar baz alındığında indirilme sayısı ile başı çeken McDonald’s, bu başarısını şüphesiz ki uygulamasında yer verdiği ödüllü yarışmalara, oyunlara ve özel kampanyalara borçlu. En başarılı yemek siparişi uygulamaları arasında kendisine yer bulan McDonald’s ile listemizin sonuna geldik.

Listemizde ne yazık ki tüm yemek siparişi uygulamalarına yer veremedik. Görmek istediğiniz ve kullandığınız listemizde bulunmayan yemek siparişi uygulamalarını yorumlarda belirterek içeriğimize sizler de katkıda bulunabilirsiniz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top