Yerli Markaları Dünyaya Tanıtıp İhracat Yapmalarını Kolaylaştıran İnternet Sitesi: Made In Turkey
Makale

Yerli Markaları Dünyaya Tanıtıp İhracat Yapmalarını Kolaylaştıran İnternet Sitesi: Made In Turkey

Türkiye’de üretilen ve yurt dışına satılan her fikir, ülkenin ekonomisi ve geleceği için büyük önem taşıyor. Ancak gerek dil gerek kültür farklılıklarından dolayı ülkemizdeki çoğu firma, yurt dışında yeterli bilinirliğe sahip değil. Şimdi bir grup bilinçli insan, Made in Turkey adında site açarak ihracat yapan yerli firmalarımızı dünyaya tanıtmaya başladı. 

Levent Aşkan ve Doğan Akdağ tarafından aslında Spotify’a bir podcast olarak başlayan Made in Turkey "akımı", şimdi yeni internet sitesi üzerinden devam ediyor. Halihazıra yurt içinde sevilen, büyük kısmının yurt dışında bilinirliği az olan 200 kadar yerli firma, Made in Turkey sitesinde toplanmış durumda. Bu firmalar, site üzerinden yurt dışındaki müşterilere özel indirim kampanyaları da sunuyorlar.

yerli firmalar

made in turkey

Made in Turkey’in amacı, yerli şirketlerin sıfırdan global pazara girerek başarılı olmalarını sağlamak. Bu yolda ilerleyen tüm yerli girişimcilere, işini yurt dışına taşıyıp ihracat başarısı yakalamak isteyen herkes Made in Turkey ekibine buradan ulaşabilir. 

Made in Turkey’in resmi Twitter hesabına göz atabilir, böyle bir sitenin yurt dışında daha çok duyulması sağlamak için buradaki ProductHunt sayfasına giderek Upvote tuşuna basabilirsiniz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top