Yıllar Önce Terk Edilmiş Savaş Gemisinin Etkileyici Görüntüleri
Makale

Yıllar Önce Terk Edilmiş Savaş Gemisinin Etkileyici Görüntüleri

Ülkelerin savunmasında önemli bir yere sahip olan savaş gemileri, görev sürelerini tamamladıktan sonra ya parçalarına ayrılıyor ya da gemi mezarlıklarına gönderilip tek başlarına bırakılıyor. Dünyanın çeşitli noktalarında bulunan bu gemi mezarlıkları, özellikle fotoğrafçıları fazlasıyla cezbediyor. 

Yaklaşık 10 yıldır gemi mezarlıklarını gezip bu devasa hurda yığınlarını fotoğraflayan Hollandalı fotoğrafçı ve şehir kaşifi Bob Thissen, birbirinden eşsiz gemi enkazı fotoğraflarını YouTube kanalı üzerinden yayınlıyor. Kanalında terk edilmiş gemiler dışında terk edilmiş binalar, uçaklar ve daha pek çok farklı mekânı fotoğraflayan Thissen, eski yapıların arkasındaki güzelliği ortaya çıkarabiliyor. 

Thissen, keşfettiği bu gemi mezarlığında durumu en iyi olan geminin Füze kruvazörü Colbert olduğunu söyledi. 1942 yılında Toulon’da karaya oturan Fransız füze kruvazörü Colbert, miadını doldurduktan sonra ilk başta müze olarak kullanılmak istendi, ancak bakım masrafları çok yüksek olduğu için bu plandan vazgeçildi. Bunun ardından ise irili ufaklı pek çok geminin yer aldığı hurdalığa götürüldü. 
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top