YouTube Aramaya Google Arama Sonuçları Geleceğini Gösteren Ekran Görüntüsü
Makale

YouTube Aramaya Google Arama Sonuçları Geleceğini Gösteren Ekran Görüntüsü

Dünyanın en popüler çevrimiçi video platformu YouTube, çok yakında yeni ve fazlasıyla dikkat çeken bir özelliğe kavuşacak. Bir Reddit kullanıcısının paylaştığı ekran görüntüsüne göre YouTube, Google arama sonuçlarını YouTube aramaya entegre etmeyi planlıyor.

Şu anda YouTube arama motorunda bir terimi arattığınızda sadece YouTube içindeki video sonuçları ile karşılaşıyorsunuz. Ancak test edilen özellik yayınlandıktan sonra video sonuçların altında bir de Google arama sonuçlarını görüntüleyeceksiniz.

YouTube

YouTube'un, Android platformunda kısıtlı bir kullanıcı kitlesi ile test etmeye başladığı bu özellik, YouTube aramanın işlevselliğini geliştirebilir. Zira YouTube'da aradığınız bir terim ile ilgili video bulamadığınızda, bunun yerine farklı web sitelerini ziyaret edebileceksiniz.

YouTube

YouTube'a eklenmek üzere olduğu düşünülen bu özellik ile ilgili henüz ne Google ne de YouTube tarafından bir açıklama gelmedi. Ayrıca bu özelliği test eden farklı kullanıcılardan da henüz herhangi bir paylaşım göremedik. Yine de Google'ın YouTube'un çatı şirketi olduğunu düşünürsek olası bir arama motoru entegrasyonu çok da şaşırtıcı olmaz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top