YouTube’da En Çok Beğeni Alan 20 Video
Makale

YouTube’da En Çok Beğeni Alan 20 Video

YouTube, internetteki en popüler ve kullanılan sosyal medya platformlarından biri konumunda ve insanları yatak odalarından uluslararası yıldızlığa ulaştırma potansiyeline sahip. Yani YouTube kelimenin tam anlamıyla dünyayı değiştirdi. Böyle bir durumda YouTube'da en çok beğeni alan video olmanın başarması inanılmaz derecede zor diyebiliriz.

Daha önceden yaptığımız YouTube’da En Çok İzlenmeye sahip olan videolar listesinin ve YouTube’da En Çok Dislike Alan Videolar listemizin ardından başka bir YouTube Enleri listesi hazırladık. Bu sefer YouTube üzerinde en çok beğeni alan 20 videoyu sizler için listeledik. Dilerseniz lafı fazla dolandırmadan listemize geçelim.

YouTube’un en çok beğeni alan videoları listemizin son sırasında, yakın dönemin yükselen genç pop yıldızı Billie Eilish’in Bad Guy şarkısı yer alıyor. Grammy törenlerinde 5 adet ödül kazanan Bad Guy şarkısının klipi de en çok beğenilen 20 video arasında yer almayı başardı.

Billie Eilish’in ardından Justin Bieber’ın 2010 yılında çıkan ve kendisinin ününü arşa çıkartan Baby şarkısının klipine geliyoruz. Bu listedeki en eski video olan Baby, çıkmasının ardından 120 gün boyunca YouTube üzerinde en çok beğeni alan video olma unvanını da korumayı başarmıştı.

Listedeki birçok K-POP şarkısı arasından ilki olan BLACKPINK’in Ddu-Du Ddu-Du şarkısının video klipi, aynı zamanda YouTube üzerinde en çok aboneye sahip olan kanallardan birinde yer alıyor. Dolayısıyla BLACKPINK şarkılarının en çok beğeni alan video listesinde bu kadar fazla bulunması şaşırtıcı olmasa gerek.

2014 yılının sonundan itibaren neredeyse her yerde çalan bu şarkı, videosuyla birlikte büyük bir patlama yaşamıştı. En İyi Pop Videosu da dahil olmak üzere UK Music Video Awards ödül töreninde birçok ödül kazanan, 2015 MTV Video Music Awards ödüllerinde ise En İyi Erkek Şarkıcı Videosu ödülünü kazandıran Uptown Funk listemizin 17. sırasında yer alıyor.

MrBeast isimli global çapta ünlü olan bir YouTuber’ın, bir yumurta fotoğrafının Instagram’da en çok beğeni alan gönderi olmasından yola çıkarak çektiği bu videonun amacı başlığından da anlayabileceğiniz gibi YouTube üzerinde en çok beğeni alan video olmak. Tabii videonun yayınlandığı 17 Ocak 2019 tarihinde bunu başarmış olsa da K-POP tufanı gelince listede 16. sıraya geriledi.

Listemizin 15. sırasında yer alan Adele’in efsane şarkısı Hello’nun klipi, listedeki tek Adele şarkısı durumunda. Ancak kendisinin 2020’nin sonlarına doğru çıkacak olan yeni albümüyle birlikte işleri değiştirmesi mümkün.

Listedeki ikinci şarkısıyla BLACKPINK isimli K-POP grubu tekrar karşımıza çıkıyor. 2019 yazında piyasaya sürülen Kill This Love şarkısının video klipi YouTube’da en çok beğeni alan 20 video listemizin 14. sırasında yer alıyor.

Listenin ikinci K-POP grubu olan BTS’in listedeki ilk videosu olan DNA şarkısının video klipi, 2017 yılında yayınlanmasının ardından en çok beğenilen videolar arasında ilk sıralarda yer almayı başarmıştı ancak şu an listemizde 13. sırada yer buluyor.

2020 yazında YouTube’da paylaşılan ve aynı zamanda ilk 24 saatte en çok izlenilen videolar arasında yer alan BLACKPINK’ın listedeki 3. videosu olan How You Like That şarkısının klipi, çıktığı günden beri birçok YouTuber tarafından montaj videolarında, introlarda, müzik remixlerinde ve birçok yerde kullanılmakta.

Çıktığı 2019 yılında hem büyük bir ticari başarı elde eden hem de Billboard Hot 100 listesinde 1. sıraya yerleşen Señorita şarkısı, bu kadar ünlenmesini bir nevi Camila Cabello’nun Havana şarkısından elde ettiği üne borçlu diyebiliriz.

Maroon 5 ile düet yapan Cardi B’nin listedeki bir diğer şarkısı olan Girsl Like You’nun klipi, 2018 yılında büyük hit olmuştu. Video ayrıca MTV Video Play ödüllerinde kazanan olmayı başarmıştı. NRJ Music Awards ödüllerinde de yılın şarkısı olmayı başarmıştı.

YouTube’da en çok aboneye sahip olan kanallardan biri olan Marshmello’nun bu listede bir yeri olması kaçınılmazdı. Müzik yapımcısı ve aynı zamanda bir DJ olan Marshmello’nun 2016 yılında çıkan şarkısı Alone da en çok beğeni alan videolar listemizde 9. sırada yer alıyor.

2020 yılının Ağustos ayında çıkan, BTS grubunun listedeki 2. şarkısı olan Dynamite, en çok beğeni alan videolar listesinde 8. sırada olmasının yanı sıra YouTube’da ilk 24 saatte en çok izlenilen videolar listesinde de yer almakta.

Listenin ilk 10 sıralamasını işgal eden K-POP grupları arasında listede en çok videosu bulunan BTS grubunun Boy With Luv şarkısı da yine ilk 24 saatte en çok izlenen videolar listesinde başlarda yer alıyor.

YouTube’da en çok izlenme alan videolar arasında yer alan PSY’ın Gangnam Style şarkısı, aynı zamanda ilk 1 milyar izlenmeye ulaşan video olma unvanına da sahip. Bütün bunların yanı sıra bu video gördüğünüz gibi en çok beğeni alan videolar listemizin 6. sırasında yer alıyor.

YouTube’da en çok izlenmeye sahip 2. video olan Pinkfong’un Baby Shark Dance videosu, çocuklar için öğretici nitelikte olan bir video. Aynı zamanda 20 milyon beğeniyle en çok beğeni alan videolar listemizin 5. sırasında yer almakta.

Alan Walker isimli DJ tarafından 2015 yılında piyasaya sürülen ve bir EDM şarkısı olan Faded’ın video klipi, hem ticari olarak birçok başarı elde etti hem de Walker’ın kariyerini yükselişe geçirdi. Faded, 20,81 milyon beğeni ile de listemizin 4. sırasında yer alıyor.

YouTube’da en çok izlenme sayısına sahip 4. video olan Ed Sheeran’ın Shape of You şarkısının klipi, aynı zamanda en çok beğeni alan videolar listemizde 24 milyon beğeni ile 3. sırada yer alıyor. Çıktığı tarih olan 2017 yılının birçok müzik ödülünün sahibi olan şarkı, aynı zamanda 1 milyar izlenmeye en hızlı ulaşan videolardan biri olmuştu.

YouTube’un en çok izlenilen 3. videosu olan ve Fast and Furious 7 çekimleri sırasında hayatını kaybeden oyuncu Paul Walker adına Wiz Khalifa ve Charlie Puth tarafından çıkartılan See You Again şarkısının klipi, tam olarak 30 milyon beğeniye sahip.

Listenin en başarılı olan videosu olan Despacito’nun klipi, hem dünya üzerinde YouTube’da en çok izlenilen video hem de en çok beğeni alan video olma unvanını aynı anda bünyesinde taşıyor. 2017 yılında çıkan bu başarılı şarkı, çıktığı andan itibaren her yerde çalmaya devam etti.

Böylelikle YouTube üzerinde en çok beğenilen 20 video listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Oyunlar, bilim, genel teknoloji sorunlarını içeren, bu ve bunun gibi birçok faydalı içerik ve rehberden haberdar olmak için sitemizi takipte kalmayı ve düşüncelerinizi / önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen unutmayın. Ayrıca resmi Telegram kanalımıza buradan abone olabilirsiniz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top