YouTube Music'e, YouTube'da Beğendiğiniz Videoları Gizleyen Bir Özellik Geldi
Makale

YouTube Music'e, YouTube'da Beğendiğiniz Videoları Gizleyen Bir Özellik Geldi

Çevrimiçi müzik platformlarının en güçlülerinden bir tanesi olan YouTube Music, bugüne kadar YouTube ile iç içeydi. Ancak geliştirici ekip, bu durumu değiştirmek için yeni bir adım atmış gibi görünüyor. YouTube Music'e eklenen yeni bir ayar bölümü, YouTube ile YouTube Music arasındaki bağlantıyı genel anlamda kesmenizi sağlıyor.

YouTube Premium abonesi olarak kullanabileceğiniz YouTube Music hizmetine bağlandığınızda, normal YouTube hesabınızda beğendiğiniz müzik ve içerikler, otomatik olarak karşınıza çıkıyor. Ancak Ayarlar menüsü içine eklenen "YouTube'dan beğendiğim müzikleri göster" şeklindeki yeni bir seçenek, bu durumu değiştirebilmenize imkan tanıyor. Eğer söz konusu ayarı kapatırsanız, YouTube Music profilinizde daha önceden beğendiğiniz YouTube videolarını görmüyorsunuz.

YouTube Music

YouTube Music'in yeni özelliğini kullanabilmek için, hizmete masaüstü sürüm ya da mobil uygulama aracılığıyla erişmeniz gerekiyor. Ekranın sağ üst kısmında bulunan profil resminize tıklayıp "Ayarlar" bölümüne girersiniz, YouTube Music'in yeni özelliğini doğrudan deneyimleyebiliyorsunuz. Ancak bu özelliğin sıkıntılı bir yanı bulunuyor.

YouTube Music'in yeni özelliği, YouTube'da beğendiğiniz içerikleri size göstermiyor. Bunun, yanlışlıkla müzik olarak algılanan videolar için avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak YouTube'da beğendiğiniz diğer tüm müzikler de bu ayardan sonra görünmez oluyor. İşte bu yüzden, özelliği deneyimlemeden önce iyi düşünmeniz gerekiyor. Görünüşe göre Google mühendislerinin, YouTube'daki müzik/içerik ayrımını daha iyi yapabilmesi gereken bir özellik geliştirip, bu özelliği kullanıcılara sunması gerekiyor.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top