YouTube Signature Devices Listesine 5 Telefon Daha Eklendi
Makale

YouTube Signature Devices Listesine 5 Telefon Daha Eklendi

2018 yılında Samsung Galaxy Note9’un tanıtımında yeni bir program tanıtılmıştı: YouTube Signature Devices. Bu program kapsamında Google’ın en iyi YouTube deneyimini sunduğunu düşündüğü cihazlar listeleniyordu.

O dönemde bu listede sadece 18 telefon bulunuyordu. Ancak zaman geçtikçe bu listeye yeni cihazlar eklendi ve cihazlar eklendikçe liste uzamaya başladı. İşte bu listeye 5 yeni cihaz daha eklendi: OnePlus 8, OnePlus 8 Pro, LG V60 ThinQ, Motorola Edge ve Motorola Edge+.

youtube signature devices

Bir cihazın YouTube Signature Devices listesine girebilmesi için Google’ın belirlediği 6 teknolojik özelliğe sahip olması gerekiyor: HDR, 360º video, 4K kodlama, yüksek kare hızı, VP9 kodek ve DRM performansı. Google, bu telefonların minimum performans standartlarını karşılayabilmesi için de akıllı telefon üreticileriyle yakından çalıştığını ifade etti.

İşte Google’ın karşılanmasını istediği özelliklerin kısa açıklamaları:

Yani yukarıda saydığımız bu beş telefondan herhangi birine sahipseniz ya da yakın zamanda almayı düşünüyorsanız YouTube’u en üst seviyede deneyimleyebileceğinizi varsayabilirsiniz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top