YouTube Video İndirme Nasıl Yapılır?
Makale

YouTube Video İndirme Nasıl Yapılır?

En popüler video paylaşma platformu olan YouTube, içerik üreticilerinin haklarını korumak adına videoların indirilmesini istemiyor. Kullanıcılar da bu konuda her zaman hafızaya kaydedilen ve istedikleri zaman izleyebilecekleri videolar talep etmiştir. Her ne kadar günümüzde YouTube Premium satın alanlar YouTube video indirme işlemini gerçekleştirebilse de herkes YouTube Premium sahibi değil.

Peki YouTube video indirme işlemi nasıl gerçekleştirilir? Bunun farklı platformlarda farklı metotları bulunmakta. Biz de Windows, Mac OS X, Android ve iPhone (iOS) platformlarında YouTube üzerinden indirmek istediğiniz videoları nasıl indirebileceğinizi detaylıca ancak kolay bir biçimde anlatıyoruz. Bu tarz uygulamaları mobil veriyi paketlerinizi için kullanabilirsiniz.

youtube video indirme

YouTube video indirme işlemini yapabileceğiniz en kolay yolu bir URL kodu ile gerçekleştirilebiliyor. VD downloader isimli internet sitesi, YouTube videolarını kolayca indirebilmeniz adına geliştirdiği yöntem oldukça basit. Tek yapmanız gereken YouTube üzerinden indirmek istediğiniz videoyu açmak, URL’de youtube.com’un öncesine ‘vd’ harflerini yazmak ve Enter’a basmak.

Görselde de belirtildiği gibi bu işlemi yaptığınız zaman otomatik olarak YouTube içerisinde bulunduğunuz videonun indirme sayfasına gideceksiniz. Buradan videonun formatını ve kalitesini seçerek YouTube video indirme işlemini kolayca halledebilirsiniz.

youtube video indirme

Size önereceğimiz bir diğer YouTube video indirme yöntemi de 4K Video Downloader programı. 4K Video Downloader programını hem Mac OS X hem de Windows işletim sistemlerinde kullanabiliyorsunuz. Windows’un her sürümüne, Mac OS X’te ise 10.13 ve üstü sürümlerde kullanabileceğiniz program sayesinde istediğiniz videoyu 4K çözünürlükte hızlıca bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.

youtube video indirme

TubeMate, Android için YouTube video indirme işlemi gerçekleştirebileceğiniz en kolay uygulamalardan biri. Uygulamanın bir Google Play Store sayfası bulunmadığından APK dosyasını direkt internet sitesinden indirmeniz gerekiyor. Eğer 3. parti yazılımları kurmaya henüz izin vermediyseniz APK dosyasını indirip kurmaya çalıştığınızda cihazınız size otomatik olarak bu izni verebileceğiniz Ayarlar sekmesini açacaktır.

İzni verip uygulamayı kurduktan sonraki ilk YouTube uygulamasına girişinizde artık video bölümünde ekranın sağ alt köşesinde pembe bir indirme butonu belirecek. Bu butona dokunarak istediğiniz videoyu istediğiniz çözünürlükte kolayca cihazınıza indirebilirsiniz.

youtube video indirme

Apple, iOS cihazlarında herhangi bir dosya indirip kaydetme işlemi yapmanızı elinden geldiğince engellemeye çalışıyor. Tabii ki yılmak yok, bunun da bir yolu mevcut ancak biraz karışık bir yol. İlk olarak cihazınıza AppStore üzerinden Documents by Readdle uygulamasını indirmeniz gerekiyor. İndirdikten sonra YouTube uygulamasına girip indirmek istediğiniz videonun altındaki ‘Paylaş’ butonuna dokunun.

Bağlantıyı kopyala’ seçeneğine dokunduktan sonra Documents by Readdle uygulamasına girin ve sağ alttaki pusula simgesine dokunun. URL kısmına ‘keepvid.pro’ yazın ve siteye gidin. Burada YouTube’dan kopyaladığınız linki yapıştırın ve ‘Download Now’ butonuna dokunun. Dilerseniz videoyu en yüksek çözünürlükte dilerseniz çözünürlüğünü değiştirerek videoyu indirebilirsiniz.

Daha sonrasında Documents by Readdle uygulamasını Dosyalar uygulamasına ekleyin, bu sayede videolarınıza daha kolay bir şekilde erişebileceksiniz. Bunu da yapmak oldukça kolay: İlk olarak Dosyalar uygulamasını açın, alttaki Tara butonuna dokunun, sağ üstteki Düzenle seçeneğine dokunun, Documents uygulamasını işaretleyin. Artık Dosyalar uygulamasından Documents by Readdle ile indirdiğiniz videolara kolayca ulaşabilirsiniz.

Böylelikle bir Webtekno rehberinin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Oyunlar, bilim, genel teknoloji sorunlarını içeren, bu ve bunun gibi birçok faydalı içerik ve rehberden haberdar olmak için sitemizi takipte kalmayı ve düşüncelerinizi / önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen unutmayın :)
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top