2019 Model Volvo S60 İlk Kez Ortaya Çıktı
Webtekno

2019 Model Volvo S60 İlk Kez Ortaya Çıktı

Volvo, dünyanın en sağlam arabalarını üretmek konusunda istatistiklerinde de desteğini alan bir firma. Ölümlü kaza oranı söz konusu olduğunda dünyanın en iyisi olması, bu öngörüyü doğruluyor. Zaten firmanın yıllardır sırtını yasladığı pazarlama faaliyetleri de bu çıkarım üzerine ilerliyor. 

Her yıl büyük bir kitleyi S60 modelleriyle hedef alan Volvo, rakiplerine taş çıkartacak 2019 modelini Avustralya’da görücüye çıkarttı. 2019’un ikinci çeyreğine yetiştirilmesi planlanan araç, için Car Advice ekibi firmanın iletişim sorumlularından Greg Bosnich ile bir söyleşi yaptı.

Bosnich, “Yeni Volvo S60, firmamızın uzun vadeli bir aracıdır. Küresel tanıtımından önce piyasaya çıkacağı tarih kesin bir şekilde açıklanacaktır” dedi. Mercedes’in hem Suv araçlarında hem de otomobillerinde kullandığı ortak tasarım çizgileri anlayışından etkilenen Volvo S60 ile birlikte, aynı şekilde XC60 SUV modeli de tanıtıldı. Her iki firmada tasarım açısından yeni modellerini benzer görünüme sahip bir çizgide üretmek konusunda ısrarcı. 

Yeni S60 ve XC60, ABDnin Güney Karolina bölgesinde bulunan fabrikalarda üretilecek. Bu fabrika henüz inşaat aşamasında olduğu için küresel tanıtımın da fabrika açılışıyla gerçekleştirileceği söyleniyor.

Volvo S60’ın performansına gelecek olursak, 251kW / 590Nm T6 Twin Engine ve 298kW / 640Nm T8 Twin Engine şeklinde iki farklı hibrit motor seçeneği sunduğunu görüyoruz. Bu durum firmanın elektrikli otomobil üretimini artık ciddi şekilde önemsemeye başladığının da bir göstergesi. 

T8 motoru, performans açısından en üst düzeyi sunarken 0’da 100’e ulaşmak için 4.9 saniye talep ediyor. T8’n yükseltilmiş spor seçeneği olan Polestar’da ise bu süre 4.7 saniyeye düşüyor. Aracın Avrupa pazarı için daha ekonomik bir versiyon olan 83kW 2.0 litrelik T5 motorla da sunulması bekleniyor.

Volvo, bu yıl içinde V60 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Muhtemelen ABD’deki fabrika açılışından sonra da S60 ve XC60 için kesin tarihleri konuşuyor olacağız, takipte kalın :)
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top