64 Megapiksel Kameralı İlk Telefon, Samsung Galaxy A70S Olacak
Webtekno

64 Megapiksel Kameralı İlk Telefon, Samsung Galaxy A70S Olacak

Samsung’un Galaxy A70 cihazları bu yılın mart ayında piyasaya çıktı. Telefonun ekranı Infinity-U idi ve arka kısmında üç kamera bulunuyordu. Şimdi telefonun S varyantı geliyor.

Yeni varyantın en önemli farklarından biri kamera sensörü. A70S’in kamerasının 64 megapiksel olacağı söyleniyor. Böylece, yeni A70S dünyanın ilk 64 MP kameralı akıllı telefonu olmuş olacak. Samsung’un bu telefonu yılın ikinci yarısında piyasaya sürmesi bekleniyor.

Samsung, 64 megapiksellik yeni kamera sensörünü bu ay içerisinde tanıtmıştı. Bright GW1 adlı sensör, düşük ışık koşullarında 16 megapiksel kalitesinde fotoğraf da çekebiliyor. Bu özelliğin arkasında ise Samsung’un geliştirdiği teknolojiler yatıyor.

Son dönemde özellikle Sony ve Samsung’un yüksek çözünürlükte kameralara sahip cihazlar geliştirdiklerini gördük. Çinli üreticiler de bu konuda iddialı. Bu açıdan bakınca A70S’in rekabeti daha da kızıştıracağı muhakkak. Donanım anlamında ise telefonun, kamera dışındaki donanımlarının selefi ile aynı olması bekleniyor.

Samsung Galaxy A70’in 6.7 inç FullHD+ Super AMOLED ekranı ve 32 MP ön kamerası bulunuyordu. Cihazın işlemcisi ise 8 GB’a kadar çıkabilen RAM’le desteklenmiş bir Snapdragon 670 idi. Üç arka kameralı telefonun bir de ekrana gömülü parmak izi okuyucusu bulunuyordu.

Telefonun kamera sensörü dışında çok fazla özelliği bilinmiyor ancak Samsung’un diğer değişiklikleri kısıtlı tutması şaşırtıcı olmayacaktır. Telefonun ne zaman piyasaya çıkacağı ise bilinmiyor.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top