TRonlinee Sosyal Platform
X

İçerik Ara

X

İçerik Ara

X

GİRİŞ YAP

Beni Hatırla
X

Kayıt OlAğırlığından Daha Fazla Gümüş Eden, Tahmin Dahi Edemeyeceğiniz Malzemeler

22/06/2018
193629


Peki başka? Yani başka hangi malzemeler, ağırlığından daha fazla gümüş ediyor? Şimdi kalan 8 maddeye yakından bakalım...

Çiğdem cinsi soğanlı bir bitkinin çiçeğindeki uzantılardan temin edilen safran, aynı zamanda dünyanın en pahalı baharatıdır.

Bedenimizde 9 - 12 litre arasında kan mevcuttur. Bunun 1,5 - 2 litresini yitirmek ise ölüme sebep olabilir. Satıldığı ülkeye göre değişmekle birlikte, bir ünite (yarım litreye yakın) insan kanının fiyatı 375 doları bulabiliyor. 

Kimi kahve çeşitlerinin (Örn: Kopi Luwak kahvesi) ve kimi çay çeşitlerinin (Örn: Da Hong Pao çayı) fiyatı, ağırlığından daha fazla gümüşe karşılık geliyor.

2018 yılı başlarında Pfizer firması, ABD'de Viagra fiyatına Ocak 2017'ye kıyasla %39 zam yapacağını bildirdi. Böylece 100 miligramlık tabletin fiyatı 58 dolardan 81 dolara fırladı.

'Uçuk' diye bildiğimiz Herpes virüsüne karşı kullanılan Zovirax (Aklovir %5) isimli kremin 2 gramının İngiltere fiyatı 6,75 doları buluyor. Yani kilosu 3375 dolar.

Creme de la Mer isimli fermente su yosunu kremi, ReVive marka nemlendirici veya Intensite Creme Lustre marka krem; gümüşten çok daha değerlidirler.

Mürekkep kartuşunu değiştirmenin maliyeti markasına göre 8 - 27 dolar arasında değişiyor. 23 dolarlık 4 ml siyah mürekkep kartuşu ile ancak 200 sayfa baskı yapılabiliyor. Mürekkebin kilosu 1733 doları bulduğundan, gümüş baskı yapmak daha ucuza geliyor.

Yılan ya da akrep sokmasına karşı kullanılan panzehirler, dünyanın en pahalı sıvıları arasında yer alıyor. ABD'de tek dozluk bu panzehirlerin fiyatı 7900 dolardan 39 bin dolara kadar çıkabiliyor. Fakat panzehir maliyetinin yalnızca %0,1'i , yani 14 doları antikor için. Geri kalanı ise; araştırma, denemeler, lisans, yasal ücret vb masraflar tutuyor. 1,4 milyon dolar ile panzehirin kilosu, gümüş fiyatının tam 2600 katına karşılık geliyor.Etiket :

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapınız.

Snow

Freelancer ©

Snow

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış