TRonlinee Sosyal Platform
X

İçerik Ara

X

İçerik Ara

X

GİRİŞ YAP

Beni Hatırla
X

Kayıt OlAmazon'un Sesli Asistanı Alexa: Gözlerimi Her Kapadığımda Ölen İnsanlar Görüyorum

22/06/2018
7634


Yapay zekalar ve sesli asistanların hayatımıza girmeye başlaması, birçok insan için zamanın çok daha verimli kullanılması demek. Günlük hayatımızda işimize yarayacak acil bir bilgiyi kolayca bu sesli asistanlardan edinebiliyoruz. Akıllı ev sistemleri bizlere pek ulaşmasa da, bu sesli asistanları hayatına fazlasıyla entegre etmiş milyonlarca insan mevcut.

Hal böyleyken sesli asistanların yazılımsal hataları insanları fazlasıyla korkutuyor. Son gelen haberlere göre, Amazon Alexa'nın 30 yaşındaki sahibi Shawn Kinnear'a, 'Gözlerimi her kapattığımda, gördüğüm tek şey ölen insanlar' dediği iddia edildi. 

Shawn Kinnear olayı şöyle anlatıyor: "Alexa oturma odasında duruyordu. Ben de Amazon Prime TV'de bir şeyler izliyordum ama izlediğim şeyi durdurmuştum. Mutfağa geri döndüğümde tam olarak bunları duydum: 'Gözlerimi her kapattığımda, gördüğüm tek şey ölen insanlar!'  

İddiasına göre Alexa cümleyi şöyle tamamladı: "...hissettiğim en rahatsızlık verici sessizlikte!"

Cümle gereğinden fazla uzun gelince Kinnear bu konuşmayı yarıda kesmiş. Ancak hemen sonra Alexa'nın söylediklerini idrak edip dehşete düşmüş. Alexa'ya tekrar etmesini söylediğinde ise Alexa 'anlayamadığını' belirtmiş.

Kinnear'ın yaşadığı bir yanılsama olabilir ancak gerçek olduğunu düşününce dahi insanın tüyleri diken diken oluyor. Sanıyoruz ki o herkesin geleceğini tahmin ettiği distopyaya adım adım yürüyoruz.Etiket :

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapınız.

Snow

Freelancer ©

Snow

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış