Android 8.1 Oreo Sürümünü Android X86 Aracılığıyla PC'nizden De Kullanabileceksiniz
Webtekno

Android 8.1 Oreo Sürümünü Android X86 Aracılığıyla PC'nizden De Kullanabileceksiniz

Bildiğiniz üzere bilgisayarınızda Android deneyimini yaşamak istiyorsanız, cihazınıza herhangi bir emulatör kurmanız şarttır. Yeni proje kapsamında, Intel yongalarına sahip olan x86 mimarisi ile çalışan cihazlar, Android 8.1 Oreo sürümünü kullanabilecek.

\"\"

Bu bağlamda hem 64 bit hem de 32 bir bilgisayara sahip kullanıcılar Android-x86 sürümünü kullanabilecek. Sürüm Mesa 18.1.2 tarafından Intel/AMD/Nvidia, VMWare ve QEMU için OpenGL Es 3.x donanım hızlandırmak için desteklenmektedir. Eğer GPU aygıtınız bunu desteklemiyorsa, OpenGL ES 2.0 artık yazılım oluşturmak için SwiftShader ile destekleniyor olacak.

Bu sürüm açıkçası oldukça sağlam gibi görünse de atlanmaması gereken 2 büyük sorun mevcut. ‘Askıya al’ ve ‘devam ettir’ özelliklerinin çalışmadığı yeniliği, daha detaylı incelemek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top