Android Mesajlar Uygulamasına Masaüstü Desteği Geldi!
Webtekno

Android Mesajlar Uygulamasına Masaüstü Desteği Geldi!

Google’ın tam bir fiyasko olan Allo uygulamasından sonra üzerine odaklandığı ve her gün biraz daha geliştirdiği Android Mesajlar uygulamasına masaüstü desteği geldi. Artık SMS ve MMS mesajlarınızı ya da RCS sohbetlerinizi Android Mesajlar ile web tarayıcınız üzerinden görüntüleyebilecek ve yanıtlayabileceksiniz.

Android Mesajlar’a masaüstü desteğinin gelmesiyle birlikte uygulama iMessage, WhatsApp ve Facebook Messenger’ın doğrudan rakibi haline gelmiş oldu. Android Mesajlar’ın masaüstü versiyonu ile yalnızca metin mesajları göndermekle kalmayacak, fotoğraflar, çıkartmalar ve GIF’ler de gönderebileceksiniz.

\"\"

Android Mesajlar’ı kullanmak son derece kolay. İlk olarak Android Mesajlar web sitesini açmanız gerekiyor. Web siteyi açtığınızda karşınızda bir QR kod göreceksiniz. Akıllı telefonunuzdan Android Mesajlar uygulamasını açtıktan sonra sağ üstteki üç noktaya dokunun ve ‘Mesajlar web’ seçeneğine dokunarak web sitesindeki kodu telefonunuza okutun.

Android Mesajlar’ın belki de en büyük eksisi, gönderilen mesajların uçtan uça şifrelenmiyor olması. Bunun yanı sıra konuyla ilgili bir blog yazısı paylaşan Google, Andriod Mesajlar’ın operatörler için akıllı mesaj desteği sunduğunu, iki faktörlü doğrulamalar için kolay kopyala/yapıştır özelliği sunduğunu ve sohbet içinde bağlantı önizlemesi özelliğine sahip olduğunu belirtti.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top