Android Oyunları Bilgisayarınızda Oynayabilmenizi Sağlayan 4 Emülatör
Webtekno

Android Oyunları Bilgisayarınızda Oynayabilmenizi Sağlayan 4 Emülatör

Google Play Store'daki uygulamaları kullanmak veya oyunları oynamak için daha büyük bir ekran deneyimi yaşamak isteyebilirsiniz. Windows işletim sistemi kurulu bir bilgisayarda bu oyunları oynamak için piyasada birçok Android emülatörü mevcut. Android işletim sistemini bilgisayarlarınızda kullanabilmek için bazı emülatörleri sizler için listeledik.

Her şeyden önce Bliss tam olarak bir Android emülatörü değildir. Google'ın resmi uygulamaları ve getirdiği sınırlamalar olmadan Android'in açık kaynaklı sürümünü kullanmayı amaçlayan bir projedir. Yani kısaca VirtualBox veya VMware ile sanal bir makine oluşturup Bliss işletim sistemini bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Ve bu işletim sisteminden istediğiniz Android oyunu veya uygulamayı kullanabilirsiniz.

Google Play Store'daki oyun ve uygulamaları bilgisayarınızda kullanmak için MEmu harika bir seçenek. Oyunları optimize etme yeteneğine sahip motoru sayesinde harika bir oyun deneyimi yaşamanıza olanak sağlıyor. Optimize edilmiş oyunları önceden hazırlanmış olan listeden seçebilmenizi sağlar ve böylece %100 uyumluluk konusunda size garanti verir. Ayrıca oyunları daha rahat oynayabilmek için kablosuz oyun kumandası, fare ve klavye ile de tam uyumlu olma avantajına da sahiptir.

YouWave Android emülatörünün ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki sürümü mevcut. Ücretsiz sürümü Android 4.0 sürümüne sahipken, ücretli sürümü Android'in 5.1 sürümünü kullanır. Her ne kadar bu emülatör Android'in eski sürümlerini kullansa da pratik düzeyde, özellikle de uygulamaları veya oyunları çalıştırmak için kullanışlı olabilir. Yükleyeceğiniz uygulamaları Android ile doğrudan etkileşim kurmadan yan panelden yükleyebilirsiniz. Ayrıca diğer uygulamaları veya oyunları rahatça indirebilmek için YouWave'in resmi olmayan mağazasını da kullanabilirsiniz.

Favori oyunlarınızı oynamak için kendini en iyi Android emülatörü olarak tanımlayan NoxPlayer, Bluestacks veya Droid4x gibi büyük Android emülatörlerine en benzer seçeneklerden biridir. Android'in 4.4.2 sürümünü kullanan bu emülatör oyunlarda maksimum performansı sunmak için optimize edilmiştir. Ayrıca oyun kumandası, fare ve klavye gibi aygıtları tam destekler.

Siz de Android oyun deneyiminizi bir üst seviyeye çıkarmak için bilgisayarınıza bu emülatörleri indirip kurabilirsiniz. Aralarındaki en iyiyi seçmek için ise hepsini denemenizi tavsiye ediyoruz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top