Asus'un Artırılmış Ve Sanal Gerçeklik Odaklı Telefonu ZenFone Ares Tanıtıldı!
Webtekno

Asus'un Artırılmış Ve Sanal Gerçeklik Odaklı Telefonu ZenFone Ares Tanıtıldı!

Tayvanlı teknoloji şirketi Asus, geçtiğimiz yıl piyasaya sürmüş olduğu ZenFone AR modeli ile birlikte artırılmış gerçeklik odaklı akıllı telefon geliştiren ilk üreticilerden biri olmuştu. ZenFone AR, artırılmış gerçeklik konusunda sıradan bir telefona göre iyi bir performans gösterse de fiyatının seviyesindeki diğer cihazların üzerinde oluşu, ZenFone AR’ın popüler bir cihaz olmasının önüne geçmişti.

Yaptığı hatanın farkında olan Asus, artırılmış gerçekliğe odaklanan yeni modeli ZenFone Ares'i daha güçlü özelliklerle ve daha uygun bir fiyatla tanıttı. Cihaz, 1440×2560 piksel gibi oldukça yüksek bir ekran çözünürlüğüne sahip olsa da ekranın yalnızca 5.7 inç boyutunda ve 16:9 formatında olması bir eksi olarak göze çarpıyor. Yine de Super AMOLED ekran paneli oldukça gelişmiş bir görüntü kalitesi sağlıyor.

ZenFone Ares, Asus’un Tru2life teknolojisi sayesinde sanal gerçeklik setlerinin görüntü kalitesini ciddi şekilde iyileştiriyor. Ayrıca SonicMaster 3.0 Hi-Res ses teknolojisi ve DTS kulaklıklar, cihazın en üst seviye ses deneyimi sunmasını sağlıyor. USB Type-C bağlantı noktasına sahip cihaz, Qualcomm’un Quick Charge 3.0 teknolojisi sayesinde oldukça hızlı şarj edilebiliyor.

Şu an için yalnızca Tayvan’da satışa çıkan Asus ZenFone Ares, 330 dolar yani 1550 TL fiyat etiketine sahip. Bu da cihazın giriş seviye özelliklere sahip olan LG X5 (2018) ile aynı fiyata amiral gemisi özellikler sunduğu anlamına geliyor. Fakat Snapdragon 821’in biraz eski bir işlemci olduğunu da belirtelim.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top