TRonlinee Sosyal Platform
X

İçerik Ara

X

İçerik Ara

X

GİRİŞ YAP

Beni Hatırla
X

Kayıt OlAudi, Almanya'da Uçan Otomobillerin Test Sürüşlerine Başlıyor

22/06/2018
7322


2018 Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında gösterimi ve tanıtımı yapılan aracın uzunca bir süre daha karşımıza çıkmasını beklemiyorduk. Buna karşın Audi, bu uçan arabaların bir hayalden veya şovdan ibaret olmadığını ispatlarcasına kolları sıvamış durumda.

Şu an için Pop.Up Next olarak adlandırılan ve büyük ihtimalle bu kötü isimle çıkışını gerçekleştirmeyecek olan araçlar iki kişilik ve mobilitesi yüksek bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Jetgiller'den beri hayalimiz olan araçlarla ilgili görüşmeleri yürüten, Almanya Ulaştırma Bakanı Andreas Scheuer konuyla ilgili şunları söyledi:

"Geleceğin teknolojisi diye bakılan uçan taksiler artık günümüzde ihtiyaç duyulan bir hale gelmiş durumda. Bu yüzden mobilitede yeni bir döneme geçiyoruz. Uzun süredir bu alanda araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunuyorduk ve bu girişimler artık meyvesini vermeye başladı."

Elbette ki test uçuşlarının başlayacak olması bu teknolojinin kısa vadede hayatımızın içine yerleşeceği anlamına gelmiyor. Ancak insanoğlunun hayalinin ulaştığı yere er geç kendi de ulaşıyor. Bu hayalin peşinde koşan da sadece Audi değil: Daimler ve Intel de birlikte uçan arabalarla ilgili bir proje geliştiriyor. Etiket :

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapınız.

Snow

Freelancer ©

Snow

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış