Bilim İnsanları, Neandarteller'in Avlanma Tekniğini Deşifre Etti
Webtekno

Bilim İnsanları, Neandarteller'in Avlanma Tekniğini Deşifre Etti

Modern insanın uzak akrabalarından olduğu kabul edilen Neandertaller, bilim insanları tarafından hafife alınmış olabilir. Son araştırmalar nezdinde ortaya çıkan sonuçlara göre Neandertaller, tahmin edilenin de üstünde bir avlanma zekasına sahipti.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkarılan fosiller neticesinde Neandertal ırkının avlanma alışkanlıklarına dair oldukça tatmin edici veriler elde edildi.

Fosiller ve bulunan silahlar yardımı ile birçok balistik simülasyon ve deney yapan bilim insanları; Neandertallerin kalabalık bir şekilde avlarını köşeye sıkıştırarak avlandığını ortaya çıkardı. 

Neandertallerin avlanmak için kullandığı yaygın silahlardan biri olan 2 metre 10 santim civarındaki tahta mızrakları ise fırlatmak yerine doğrudan avlarına sapladıklarının net olarak belirlenmesinin ardından, neredeyse eski NBA oyuncusu Shaquille O’Neal ile aynı boyutlarda olan mızrakların, teknik bir şekilde avları felç edebilecek noktalara saplanarak kullanıldığı ortaya çıkarıldı.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Amanda Martines 5 days ago

Ex freegan sen.

Reply

Yorum Bırak

Scroll to Top