Birkaç Aylık Ömrü Kalan Profesörün Son Dersinde Çocukları İçin Bıraktığı Miras (Video)
Webtekno

Birkaç Aylık Ömrü Kalan Profesörün Son Dersinde Çocukları İçin Bıraktığı Miras (Video)

EA Sports, Google, Disneyland gibi büyük projelerde yer alan, 1988 yılında Carnegie Mellon Üniversitesi'nde bilgisayar bilimleri profesörü olarak çalışmaya başlayan Randy Pausch'a; 2006 yılının Ağustos ayında, pankreas kanseri teşhisi konur.

Bir müddet yoğun kemoterapi tedavisi gören Pausch, hastalığının iyileşmek bir yana daha da ilerlemesi üzerine eşi ve 3 çocuğu ile daha fazla zaman geçirebilme adına, ömrünü biraz daha uzatabilecek tedavilere yönelir.

Bu süre zarfında da, yaşları henüz küçük olan 3 çocuğuna bırakabileceği en iyi mirasın bir konuşma olacağını düşünen Prof. Randy Pausch, bu maksatla bir seminer ve 'The Last Lecture' (Son Konuşma) isminde bir kitap hazırlar.

İşte; 25 Temmuz 2008 tarihinde, yani 47 yaşında bu dünyadan ayrılan Pausch'un çocuklarına miras olarak bıraktığı 'Son Ders' isimli o videosu:
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top