TRonlinee Sosyal Platform
X

İçerik Ara

X

İçerik Ara

X

GİRİŞ YAP

Beni Hatırla
X

Kayıt OlBuruşturup Cebinizde Taşıyacağınız Klavyeler Geliyor

20.06.2018 - 20:09
7814


Klavyeler, gerek genişliği, gerekse el alışkanlığımız nedeniyle bizlere hız ve konfor sağlar. Bu sebeple üreticiler daha önceden bükülebilir klavyeler tasarladılar. Ancak bu bükülme seviyesi, sınırlı bir esnekliğe sahipti. Bu klavyelerinin tutmamasının ardından şimdi de zar gibi incecik ve bez gibi buruşabilen bir klavye tasarlandı.

Cebinizde dahi taşıyabileceğiniz bu klavye, maliyet açısından da oldukça uygun bir fiyata satılabiliyor. ACS Uygulamalı Malzemeler ve Arayüzler dergisinde yayınlanan çalışma, kesinlikle bizler için yeni bir teknolojik gelişmenin başlangıcı olma niteliğini taşıyor.

Mevcut klavyeler, ya katlanabilir bir tabakaya yerleştirilmiş sert basma düğmelerini ya da çok katmanlı bir yüzey üstünde bulunan dokunsal sensörleri içeriyordu. Bu cihazlar, karmaşık bir üretim süreçlerinden geçtikten sonra sadece ufak bükülmelere dayanıklı şekilde tasarlanıyorlardı. Keemin Sohn, Ji Sik Kim, Kee-Sun Sohn ve meslektaşları tarafından geliştirilen bu klavye, günlük yaşamın getireceği her türlü bükülme zorluğa dayanıklı şekilde geliştirildi.

Parmağın itilmesine tepki veren iletken karbon nanotüplere gömülü yumuşak bir Ecoflex silikon kauçuk tabakası kullanılan yeni nesil klavye, kullanım açısından da oldukça işlevsel çalışıyor. Sadece 1 dolara mal edilen bu klavye, tanınması halinde eminiz ki her yerde karşımıza çıkacaktır.Etiket :

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapınız.

Snow

Freelancer ©

Snow

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış