TRonlinee Sosyal Platform
X

İçerik Ara

X

İçerik Ara

X

GİRİŞ YAP

Beni Hatırla
X

Kayıt OlCep Yakan, Dünyanın En Pahalı 10 Meyvesi

24.06.2018 - 21:24
7759


Son günlerde ülkemizde soğan ve patates başta olmak üzere tüm sebze ve meyveler inanılmaz bir şekilde pahalandı. Bunlar bir yana dursun, et fiyatlarının da ayrıca cep yaktığını hepimiz biliyoruz. Ancak birazdan sizlere göstereceğimiz meyve fiyatlarının ardından, kilosu 9 TL’yi bulan soğan fiyatlarına biraz daha iyimse yaklaşabilirsiniz. İşte dünyada nadir bulunan, pahalı 10 meyve.

Tokyo’da satılan bu çilekler, görünüm olarak tamamen kusursuz. Hepsinin aynı boyut ve şekilde olması, tanesine 388 TL vermeye değer mi bilinmez ancak çileklerden günde 50 kutu satılıyor.

Özellikle lüks restoranlarda gövde gösterisi olarak sunulan bu kirazların yarım kilosu, 748,40 TL’ye satılıyor. 

Güney Amerika’da yetişen bu meyve, daha çok bir sebzeye benziyor. Testere ile kesildiği belirtilen cupuacu, genellikle hamur işlerinde kullanılıyor. Muhtemelen başka yerde rastlayamayacağınız meyvenin 450 gramı 1.169,4 TL.

Meyve salatası bitkisi olarak anılan bu meyve, Orta Amerika’nın tropikal ormanlarında yetişiyor. Sağlığa yararlı olduğu ifade edilen monsteranın tanesi 233,88 TL.

Sert kabuklu ve berbat kokulu olarak tabir edilen meyve, ilginç bir şekilde çok güzel bir tada sahip. Fiyatına gelecek olursak, muhtemelen hiç karşılaşmayacağımız bu meyvenin tanesi 935,50 TL.

Tat olarak bildiğimiz karpuzlara benzeyen bu meyvenin üretim amacı sadece görsellik. İsteğe göre kalp şeklinde de yetiştirilebilen kare karpuzların tanesi 3.742,0 TL.

Sadece Kuzey Japonya’da görebileceğiniz bu karpuz, her yıl sınırlı sayıda üretiliyor ve tanesi 18.710,0 TL’ye satılıyor.

“Bir üzüm ne kadar pahalı olabilir ki?”demeyin. Japonya’da yetiştirilen üzümün bir salkımı 20 gram ağırlığında ve 29.936,0 TL.

Marketlerde ortalama olarak 15 TL’ye satılan ve normal bir ananas gibi görünen bu meyve, 19. yy’dan itibaren İngiltere’de üretiliyor. Satış fiyatı ise 77.179 TL.

Gezegenimizin en pahalı meyvesi olarak tanımlanan bu kavun, 121.615 TL’ye alıcılarını bekliyor.Etiket :

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapınız.

Snow

Freelancer ©

Snow

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış