Çiftlik Bank Benzeri Sistem Olan 'Hipper' Eskişehir'de Çökertildi!
Webtekno

Çiftlik Bank Benzeri Sistem Olan 'Hipper' Eskişehir'de Çökertildi!

1990'ların sonlarında ülke gündemini işgal eden ve on binlerce insanın dolandırılmasına sebep olan 'titan saadet zinciri' vakası başka isimlerle dirilmeye devam ediyor. Bu kez yaşanan durum Eskişehir'de meydana geldi.

Ünlü oyuncu Şebnem Schaefer'ın sunuculuğunda lansmanı yapılan ve 10 bin farklı kişiden 100 milyon liralık bir para toplanan 'Hipper' adlı kuruluş çökertildi. Şebnem Schafer'ın konuyla ilgili 'Dolandırıcılık amaçlı olduğunu bilmiyordum. Pişmanım.'  dediği saadet zinciri Muhammed Satıroğlu’nun (24) yüzde 51, Sadun Kaya’nın yüzde 49 hissedarlığı ile hayata geçirilmişti. Minimum 1500 TL'lik paket alınarak üye olunan sistemle dağıtıldığı iddia edilen araçların da formalite olduğu söylendi. 

Sisteme dahil olan üyelerden biri konu hakkında şöyle konuştu: "Törende öyle gösterildi ancak bazı araçlar formalite olarak dağıtıldı. Çünkü daha fazla insanın dahil olması için öyle bir görüntü verildi. Bazı kişilere ise gerçekten de araç verildi."

Anlaşılan o ki ülkemizdeki kolay yoldan zengin olma isteği bu tür dolandırıcılık vakalarını doğrurmaya devam edecek. Önümüzdeki süreçte Hipper ile alakalı net mağduriyet rakamlarının ulaşmasını bekliyoruz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top