Çin'de 19 Yaşındaki Genç Kız, Video Uygulamasındaki Canlı Yayın Sırasında İntihar Etti
Webtekno

Çin'de 19 Yaşındaki Genç Kız, Video Uygulamasındaki Canlı Yayın Sırasında İntihar Etti

Geçtiğimiz hafta Çin'in Kuzey doğusunda yer alan Qingyang City kentinde yaşayan Li Yi-yi, oldukça yüksek bir binanın tepesine çıkarak intihar etmeye hazırlandı. Tam bu aşamada kendisini ikna çalışmaları başladı. İkna etmek isteyenler bir yana, atlaması için de teşvik eden iğrenç mesajlar geldi. 

Gelen mesajlar arasında "1, 2, 3! Zıpla!" gibi hoş olmayan şeylerin yanı sıra, "Trafiği mahvettin. Atlayacaksan atla artık!" gibi sınırları zorlayan şeyler de vardı.

Yaşanan durum sadece canlı yayınla da sınırlı kalmadı. Maalesef genç kadını ikna etmek yerine, atlaması için teşvik edenler de oldu. Bu kişiler 'hayata saygısızlık etme' suçundan polis güçleri tarafından tutuklandı.

Tüm bunlar bir kenara maalesef olan genç kıza oldu. Kendini binanın tepesinden aşağı bırakan genç tüm müdehalelere rağmen kurtarılamadı.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top