TRonlinee Sosyal Platform
X

İçerik Ara

X

İçerik Ara

X

GİRİŞ YAP

Beni Hatırla
X

Kayıt OlE-Devlet Üzerinden 'İcra Dosyası Sorgulama' Uygulaması Başladı

21.06.2018 - 12:48
7641


Devlet hizmetlerinin halka en kolay ve en etkin yoldan; kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir biçimde ulaştırılması amacıyla oluşturulan E-Devlet uygulamasına Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı (UYAP) hizmetleri kapsamında ‘İcra Dosyası Sorgulama’ hizmeti de eklendi. İcra dosyası sorgulama uygulaması sayesinde, T.C vatandaşları, haklarında başlatılmış olası bir icra takibine E-Devlet kapısı üzerinden erişim sağlayabilecek ve mevcut icra dosyalarının numarasını öğrenebilecekler.

E-Devlet’te, Adalet Bakanlığı’nın 'İcra Dosyası Sorgulama' başlığı altında açılan hizmetle hakkınızda herhangi bir icra dosyası olup olmadığının sorgulaması yapılabiliyor.

E-Devlet'te icra dosyası sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekiyor. Şayet E-Devlet şifreniz yoksa da, bu ve diğer hizmetlerden yararlanabilmek için en yakın PTT şubesinden şifrenizi temin edebilirsiniz.

E-Devlet şifresi bulunan vatandaşlar, E-Devlet’in resmi internet sitesine T.C. Kimlik numaraları ve E-Devlet şifreleri ile giriş yaptıktan sonra arama butonuna 'İcra Dosyası Sorgulama' yazarak, bu bilgiye ulaşabilecekler.Etiket :

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapınız.

Snow

Freelancer ©

Snow

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış