E-Devlet Üzerinden 'İcra Dosyası Sorgulama' Uygulaması Başladı
Webtekno

E-Devlet Üzerinden 'İcra Dosyası Sorgulama' Uygulaması Başladı

Devlet hizmetlerinin halka en kolay ve en etkin yoldan; kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir biçimde ulaştırılması amacıyla oluşturulan E-Devlet uygulamasına Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı (UYAP) hizmetleri kapsamında ‘İcra Dosyası Sorgulama’ hizmeti de eklendi. İcra dosyası sorgulama uygulaması sayesinde, T.C vatandaşları, haklarında başlatılmış olası bir icra takibine E-Devlet kapısı üzerinden erişim sağlayabilecek ve mevcut icra dosyalarının numarasını öğrenebilecekler.

E-Devlet’te, Adalet Bakanlığı’nın 'İcra Dosyası Sorgulama' başlığı altında açılan hizmetle hakkınızda herhangi bir icra dosyası olup olmadığının sorgulaması yapılabiliyor.

E-Devlet'te icra dosyası sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekiyor. Şayet E-Devlet şifreniz yoksa da, bu ve diğer hizmetlerden yararlanabilmek için en yakın PTT şubesinden şifrenizi temin edebilirsiniz.

E-Devlet şifresi bulunan vatandaşlar, E-Devlet’in resmi internet sitesine T.C. Kimlik numaraları ve E-Devlet şifreleri ile giriş yaptıktan sonra arama butonuna 'İcra Dosyası Sorgulama' yazarak, bu bilgiye ulaşabilecekler.




Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.



Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top