TRonlinee Sosyal Platform
X

İçerik Ara

X

İçerik Ara

X

GİRİŞ YAP

Beni Hatırla
X

Kayıt OlFiat Chrysler, ABD'de 1 Milyona Yakın Aracı Geri Toplayacak

13/03/2019
1895


Fiat Chrysler; geri çağırmanın 2011-2014 arası Chrysler 200 ve Dodge Avenger, 2011-2012 model Dodge Caliber ve 2011-2016 arası Dodge Journey araçlarını kapsadığını açıkladı.

Dev üreticinin aldığı bu karar, daha önce bazı üreticilerin de başını yakan emisyon standartları çerçevesinde alındı. Bu tür geri çağırma talepleri, NHTSA (Amerikan Ulusal Trafik Güvenlik Kurulu) yerine EPA’dan (ABD Çevre Koruma Ajansı) geliyor. Otomobil üreticileri tarafından EPA'ya sunulan testlerin sonuçları standartları karşılamıyorsa, geri çağırma süreci başlatılabiliyor.

Sürücü ve yolcuların güvenliğine doğrudan bir etkisi olmayan bu eksiklik için EPA'nın herhangi bir para cezası uygulamadığını belirtmemizde fayda var. Fiat Chrysler sözcüsü, yaptığı açıklamada kullanımda olan araçlarda yapılan bir dizi rutin test sonucu geri çağırma işleminin yapıldığını bildirdi.

Fiat Chrysler teknisyenleri, bu sorundan etkilenen araçlardaki katalizörleri değiştirecek. Şirket, eski katalizörleri de mümkün olduğu kadar geri dönüştürecek.

Şirket sözcüsü; etkilenen araçların sahiplerine geçen ay bildirimde bulunmaya başlandığını, bu nedenle araç sahiplerinin geri çağırma ile ilgili e-postalara dikkat etmeleri gerektiğini söyledi. Daha önce birçok şirkette olduğu gibi geri çağırma onarımları ücretsiz yapılacak.Etiket :

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapınız.

Snow

Freelancer ©

Snow

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış