Firefox'ta Hesaplarınızın Çalınıp Çalınmadığını Kolayca Öğrenebileceksiniz
Webtekno

Firefox'ta Hesaplarınızın Çalınıp Çalınmadığını Kolayca Öğrenebileceksiniz

Firefox ve 1Password işbirliği ile hazırlanan ve 'Have i been pwned?' adı verilen ('Ayvayı yedim mi?' diye Türkçeleştirebiliriz) sistemle parolalarınızın çalınıp çalınmadığını ve hesabınızda bir güvenlik endişesi olup olmadığını kolaylıkla görebileceğiniz bir sistem şu an test aşamasında.

Eğer ki siz de Firefox kullanıyorsanız ve güvenliğinizin ne durumda olduğunu bilmek istiyorsanız, çok yakında buraya tıklayarak siteye ulaşabileceksiniz. Mozilla'nın Firefox Monitor adını verdiği bu kontrol sistemi sayesinde, daha önce hesabınızla ilgili bir sorun olmuş ve farkına varmamışsanız bunu bilmeniz mümkün olacak.

Sistemin devreye girmesini beklemek istemeyenlerdenseniz, alternatif olarak 'haveibeenpwned.com'u deneyebilirsiniz. Firefox Monitor'un bu siteyle hemen hemen aynı alt yapıyı kullanması bekleniyor.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top