TRonlinee Sosyal Platform


Fotoğrafçı Dominika Koszowska’ya Göre Ödüllü Fotoğraf Çekebilmek İçin Bir 'Xperia' Yeterli

2019-03-15 11:07:06
662


Dominika Koszowska, çekimlerini sadece akıllı telefonlarla yapan bir fotoğrafçı. Geçtiğimiz yıl düzenlenen Mobile Photography Awards’ta ona ödülü getiren fotoğrafları ise Xperia XZ1 ve XZ2 ile çekmişti. Sony, Koszowska ile iletişime geçerek çektiği fotoğraflar hakkında ipuçları istedi.

Koszowska, Xperia telefonunun manuel kamera modunda fotoğraf çekmeyi seviyor çünkü o zaman fotoğrafın üstünde tam kontrolü oluyor. Açıklamalarında bahsetmemesine rağmen Koszowska’nın bir editörü ve bir fotoğrafçısı olduğu da aşikâr.

Düşük ışıktaki fotoğraflarda ise Koszowska, en düşük ISO değeriyle en geniş pozları yakalayabilmek için bir tripod kullanıyor. Fotoğrafçının kullandığı bu metod, yüksek ISO modunu kullanmanızı engelliyor ancak daha yüksek kalitede fotoğraflar elde etmenizi sağlıyor.

Koszowska’nın fotoğraf çekmek için en sevdiği saatler ise, Altın Saat olarak adlandırılan güneşin doğuşu ya da Mavi Saat olarak adlandırılan güneşin batışı. Koszowska’nın ödüllü fotoğraflarına rağmen, harika fotoğraflar elde etmek için telefonunuzdaki Otomatik modu kullanmakta işinize yarayacaktır. Zira günümüzdeki akıllı telefonların kameraları oldukça gelişmiş durumdaEtiket :

Admin

İzmir Seferihisarda yaşayan, SDU Üniversitesinden Mezun, Freelancer ©

Admin

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış