Google Asistan'da Artık Google Podcasts Uygulamasından Müzik Dinlemek Mümkün
Webtekno

Google Asistan'da Artık Google Podcasts Uygulamasından Müzik Dinlemek Mümkün

Google, son dönemde geliştirmelerine ve yeniliklerine hız kazandırdı. Özellikle yapay zekalı asistan konusunda attığı adımlarla rakiplerini zorlayan Google, bir yandan da yeni uygulamalarla tüm yenilikleri senkron hale getiriyor.

Son olarak ise geçtiğimiz günlerde Google Podcasts uygulaması kullanıma sunulmuş ve binlerce podcaste tek bir uygulama üzerinden ulaşma imkanı sağlanmıştı. Google Podcasts uygulamasında yer alan sesleri indirerek, çevrimdışı olarak Google Asistan uygulaması üzerinden dinleme şansı sunan uygulama, özellikle alternatif atmosfer sesleri arayanlar için pek çok seçenek sunuyor.

Ancak bunu yapabilmek için öncelikle Google Asistan'da dinlemek istediğiniz sesi aramanız gerekiyor. Sonrasında ise arama sonucu ekrana geldiğinde Podcasts ile açarak sesleri dilerseniz indirebilir ve çevrimdışı olarak dinleyebilirsiniz.

Akıllı asistanlar konusunda Siri'nin geride kaldığı düşünülen yarışta, şu an en önde görünen Amazon'un Alexa'sı. Ancak Google'da kendi asistanıyla yarışta oldukça başarılı bir pozisyonda görünüyor. Yapay zekanın geleceğimizde tutacağı yeri düşünürsek, teknoloji devlerinin yeni rekabet alanı telefonlardan ziyade yapay zekaların gelişimi demek sanırım çok da yanlış olmayacaktır..
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top