Green Screen'e İhtiyaç Duymadan Yapabileceğiniz 4 Eğlenceli Video Hilesi
Webtekno

Green Screen'e İhtiyaç Duymadan Yapabileceğiniz 4 Eğlenceli Video Hilesi

Green screen (yeşil ekran), sinemanın ve genel olarak tüm görsel içerik üretiminin en çok tercih edilen yöntemlerinden biri. Sağladığı özgürlük ve 'kolay' denebilecek tekniği sayesinde vazgeçilmezlerden biri olan green screen, izlediğimiz tüm o 'inanılmaz' sahnelerin arkasında duruyor. Her ne kadar hayranlıkla baktığımız şahane manzaraların aslında yeşil bir fon üzerine eklenmiş görüntüler olduğunu bilmek zaman zaman bizi üzse de hepimiz benzer hilelerle eğlenceli içerikler üretmek istiyoruz.

Bu listemizde, koskocaman ve erişilmesi zor yeşil bir fona ihtiyaç duymadan; biraz yaratıcılık sayesinde hayata geçirebileceğiniz dört video hilesini sizlerle paylaşacağız.

Bu basit numarayı yapabilmek için temel düzeyde Adobe Premiere bilgisi, bir tripod ve bir de kamera gerekiyor.

Aslında burada ekranda görmeyi istediklerinizi sınırlayan tek şey hayal gücünüz ve cansız manken, iskelet gibi alternatifleri yaratıcılığınızla artırabilirsiniz.

Zihin gücüyle nesneleri hareket ettirmek için yapmanız gereken oldukça basit;

Bu hileyi yapabilmek için yeşil bir kağıda ihtiyacınız olacak;

İçeriğimizde yer alan tüm ufak numaraların detaylı görsel anlatımına aşağıdaki videoyu izleyerek göz atabilirsiniz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Amanda Martines 5 days ago

Ex freegan sen.

Reply

Yorum Bırak

Scroll to Top