Hava Durumunu Lazer Çizimleriyle Bildiren Robot Kol
Webtekno

Hava Durumunu Lazer Çizimleriyle Bildiren Robot Kol

Günümüzde hızla gelişen teknoloji son derece işlevsel amaçlarla kullandığı gibi oldukça ilginç uğraşların dayanağı haline de gelebiliyor. Genç bir girişimci, oldukça ilginç bir proje ile hava durumunu öğrenmenizi sağlayacak en ilginç yolu, teknoloji meraklıları için tasarladı.

Sistem, lazer ve UV ışınlara duyarlı bir kağıdın gerçek bir lazer tarafından doldurulması üzerine çalışıyor. Elde ettiği veriyi bir ressam gibi işleyen robotik lazer cihaz hava durumunu ve sıcaklığı kontrol etmek için kullanabileceğiniz en ilginç ve havalı yol olabilir.

Lazeri tutan kolun SolidWorks tarafından hayata geçirildiği projede cihaz, Alexa’yı destekleyen yapısı ile yalnızca hava durumunu değil istediğiniz herhangi bir bilgiyi de çizim yolu ile size aktarabiliyor. Sesli komut sistemiyle yönlendirilen proje, işlevsel anlamda tartışılır olsa da oldukça eğlenceli bir görseli kullanıcısına sunuyor.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top